Apple sa pred pár týždňami postaral o zaujímavý krok. Predstavil nám úplne nový iPad Air M2, ktorý je po prvýkrát v histórii dostupný aj v 13″ prevedení. Veľkou výhodou tohto tabletu je cena, ktorá štartuje po kliknutí na tento odkaz už na úrovni 913 € (namiesto 949 €). Za zariadenie s dotykovým displejom a špičkovou hardvérovou výbavou to nie je vôbec veľa. Veď je to v podstate počítač s dotykovou obrazovkou.

Možno ste si to na prvú neuvedomili, no iPad Air M2 s 13″ displejom je veľkým konkurentom štandardného MacBooku Air M2, ktorý má skoro rovnakú uhlopriečku. V prípade tabletu dokonca získate výkonnejšiu verziu čipu M2. Má 8-jadrové CPU, 10-jadrové GPU a 8 GB RAM. V základnom MacBooku Air sa nachádza slabšia verzia s 8-jadrovým GPU, no aby sme boli féroví, v základe dostanete vyššiu, až 256 GB pamäť nemiestno 128 GB.

MacBook Air M2 kúpite po kliknutí na tento odkaz za 1089 € (namiesto 1 199 €), čo znamená, že je o niečo vyše 170 € drahší. Ak by ste si, ale chceli kúpiť ku iPadu Air M2 aj klávesnicu (napríklad od spoločnosti Logitech), vo finále by bol o cca 70 € drahší, ako MacBook Air M2. Dal by sa pri tom používať vo veľa veciach, ako klasický počítač. Operačný systém iPadOS je už na to prispôsobený.

Časť ľudí si pokojne môže kúpiť iPad

Ipad klávesnica
Zdroj: Unsplash / iPad / Walling (úprava redakcie)

Z vyššie uvedeného to na vás môže pôsobiť tak, že výber iPadu Air M2 spolu s kvalitnou klávesnicou, ktorej súčasťou je aj trackpad je aktuálne tá najlepšia investícia vôbec a my s tým dokonca aj čiastočne súhlasíme. Stále je to však veľmi individuálne.

Vždy si totiž musíte určiť vlastné priority a zamyslieť sa nad tým, čo na svojom počítači robíte. Veľa ľudí totiž MacBook Air M2 používa na sledovanie filmov / videí, sociálne siete a sporadicky na nich upravuje dokumenty.

V takomto prípade môže byť skutočne lepšou voľbou iPad Air M2. Navyše s Apple Pencil Pro si na jeho dotykovom displeji môžete aj kresliť, čo ocenia dizajnéri, architekti a podobne. Je to zariadenie, s ktorým si užijete viac zábavy.

Apple pencil vzorkovanie farieb na iPade
Zdroj: Apple

iPad Air M2 stále nedokáže vo všetkom nahradiť klasický MacBook

Na druhej strane, ak stále trávite na svojom počítači veľa času písaním textov, e-mailov, úpravou dokumentov a podobne, na iPad Air M2 zabudnite.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Apple Watch Series 8 za extrémne výhodnú cenu: Obľúbené hodinky sú v obrovskej zľave

Hoci si viete kúpiť kvalitnú klávesnicu s trackpadom, tá ešte stále nedokáže nahradiť to, čo vám ponúkne klasický laptop. Navyše v takomto prípade by vám zrejme nevyhovoval ani operačný systém iPadOS.

Zdroj: YouTube / Jimmy Tries World (úprava redakcie)

Je síce pravda, že sa stále viac podobá na macOS, ale nedá sa používať ako plnohodnotná náhrada. Vždy potrebujete mať v zálohe aj MacBook, čo sme si koniec koncov vyskúšali aj my v redakcii.

Rozhodnutie teda nechávame na vás. A ešte jeden tip. Dobrou voľbou môže byť aj výber menšieho iPad Air M2 s 11″ obrazovkou, ktorý sa po kliknutí na tento odkaz predáva za 685 € (namiesto 699 €). Aj ku tomu si totiž môžete dokúpiť klávesnicu s trackpadom a v takomto prípade ide o ideálne riešenie na cesty.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, ako by ste sa v tomto prípade rozhodli vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -