Pokiaľ patríš medzi tých, ktorí aktívne sledujú to, čo sa deje vo svete Apple a majú radi novinky ako iOS 10, určite dobre vieš, že ho Apple predvádza počas júnovej WWDC (Worldwide Developer Conference). Práve na tejto konferencii sú zúčastnení vývojári z celého sveta, ktorí sledujú dianie a tiež môžu vidieť predstavovanie nových operačných systémov. Apple to ale tento rok nenechá len pre nich a ukáže svoju konferenciu aj Live. 

Predstavenie iOS 10 bude live!

Tohtoročná WWDC 2016 bude trvať od 13. do 17. júna a môžeme sa tešiť hneď na niekoľko veľmi dôležitých premiér, ktoré nám budú predpovedať aj to, akým smerom sa bude Apple uberať v budúcnosti. Tak po prvé by sme tu asi mali vidieť pre nás najdôležitejšiu vec – operačný systém iOS 10, ktorý by mohol priniesť novinky v oblasti prepracovanej Apple Music, rozšírenia v možnostiach ovládania pomocou 3D Touch a podobne.

- Reklama -

Jendoducho povedané, nový iOS bude plný zmien, avšak netreba očakávať nič výrazné, ako keď prišlo iOS 7 s celkom novým dizajnom. Pôjde skôr len o také vylepšenie súčasnej 9-tky. Čo sa týka OS X tak aj tu očakávame celkom nový systém. Zatiaľ nevieme ako sa bude volať, no jeho číselné označenie bude 10.12. Tu by sme mohli očakávať Siri, ktorá by sa tak stala súčasťou aj našich MacBookov či iMacov!

WWDC - svetapple.sk

Taktiež by sme sa mali dočkať Siri SDK, ktorá bude sprístupnená pre vývojárov tretích strán. Práve vďaka nej budú môcť Siri omnoho viac zakomponovať do svojich aplikácií, vďaka čomu budú prístupnejšie. Na druhú stranu, Apple si musí dávať veľký pozor na to, aby pomocou takéhoto „rozšírenia“ neohrozil celý systém iOS.

Každopádne, čo sa noviniek týka, máme sa zjavne na čo tešiť. Dokonca by sme tu mohli vidieť aj nový Thunderbolt Display, ale skôr očakávame, že ho Apple len potichúčky vymení vo svojom e-shope a tiež kamenných predajniach Apple Store.

Samotný úvodný stream, ktorý je pre nás asi najdôležitejší začína 13.6.2016 o 19:00 miestneho času. Samozrejme, budeme to spolu s vami úpenlivo sledovať aj my a o všetkých novinkách čo najrýchlejšie informovať.

WWDC - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.