Spoločnosť Apple nám na WWDC 2024 predstavila umelú inteligenciu s názvom Apple Intelligence, ktorá zaručene zaujala každého zarytého fanúšika, ale aj hejtera. Firma je za svoj počin v technologickej komunite poväčšine chválená a vyzdvihovaná. Svoje miesto si tu však našla aj objektívna kritika, ktorá upozorňuje na to, že Apple Intelligence zďaleka nie je dokončená a niektoré jej funkcie budú dostupné až v roku 2025. To je veru ešte poriadne dlhá doba.

Keďže nám však spoločnosť Apple nijako nešpecifikovala, na ktoré funkcie Apple Intelligence si budeme musieť počkať približne rok, zostáva nám spoľahnúť sa len na Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ktorý má priamo v spoločnosti Apple veľmi dobré zdroje.

Práve on nám vo svojom novom príspevku podrobne popísal štyri funkcie, ktoré Apple do konca roka 2024 do našich iPhonov určite nepridá. A treba podotknúť, že ide o dosť podstatné vylepšenia:

4 funkcie Apple Intelligence, ktoré prídu až v roku 2025

1. Osobný kontext: Siri bude môcť čerpať informácie z vašich fotografií, udalostí v kalendári, správ a iných aplikácií, aby mohla promptne odpovedať na vaše otázky. Apple uviedol príklad, keď sa človek spýtal, kedy pristane lietadlo jeho mamy, čo Siri zistila na základe nedávnych textových konverzácií a e-mailov používateľa.

2. Sémantické indexovanie: Apple Intelligence vytvára v zariadení sémantický index na ukladanie údajov získaných z e-mailov, obrázkov, navštívených webových stránok a používaných aplikácií.

3. Ovládanie aplikácií: Siri bude po prvýkrát vo svojej histórii schopná ovládať všetky funkcie v aplikáciách, čím si rozšíri rozsah svojich schopností. Siri bude môcť robiť také veci, ako je otváranie konkrétnych dokumentov, presunutie poznámky z jedného priečinka do druhého, vymazanie e-mailu, zhrnutie článku či odoslanie webového odkazu.

4. Povedomie: Vďaka tejto novinke bude Siri po čase schopná porozumieť obsahu používateľov vo viacerých aplikáciách a následne s ním pracovať. Ak napríklad priateľ napíše používateľovi svoju novú adresu v aplikácii Správy, príjemca môže povedať: „Pridaj túto adresu ku jeho kontaktu.“ Hlasový asistent to následne bude schopný v priebehu sekúnd vykonať.

Ešte koncom roka 2024 Apple ponúkne ChatGPT v Siri

Zdroj: YouTube / FutureOS / Unsplash / Vojtech Bruzek (úprava redakcie)

Niektoré nové funkcie, ako napríklad integrácia Siri s ChatGPT by mali byť dostupné ešte koncom roka 2024. Fungovať to bude tak, že keď si Siri nebude schopná poradiť s vašim dotazom a nepomôžu jej ani externé dátové centrá, opýta sa vás, či môže zavolať na pomoc ChatGPT.

Prečítajte si tiež  Konferencia WWDC 2024 sa blíži. Kedy ju Apple ohlási?

Ak jej to povolíte, automaticky jej s riešením úlohy pomôže technológia od OpenAI. Bude to samozrejme úplne zadarmo, bez predplatného a hlavne s maximálnym dôrazom na ochranu vašich osobných údajov.

Medzi ďalšie očakávané novinky patrí možnosť sumarizovania webových stránok, hlasových poznámok, poznámok zo stretnutí a e-mailov, ako aj generovanie obrázkov a vlastných emoji. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Apple AI má pred sebou svetlú budúcnosť. Na čo sa najviac tešíte vy? Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -