Aj napriek tomu, že predstavenie nového iPhonu sa blíži čím ďalej tým viac, Apple ešte len v týchto chvíľach finišuje so svojou záhadnou stavbou, ktorá vyrástla priamo pred budovou Flint Centre. Na internete kolujú rôzne špekulácie,z  ktorých každá tvrdí niečo iné, no jedna naozaj stojí za zváženie. Predstaví nám Jablková spoločnosť na svojej keynote aj nový Apple Store.

Predstavovanie Apple Store? Čo je to za hlúposť?

Ja viem, ja viem, zo začiatku môže táto informácia vyznieť naozaj zvláštne. Veď, ktorá súčasná firma by bola ochotná ľudom predstaviť na konferencií dizajn svojich obchodov? Apple! Teda nie tak celkom, no pokiaľ dobre poznáme túto Coupertínsku spoločnosť  vieme, že aj veci, ktoré považujeme za absolútne absurdné berie vážne a potrpí si na každom detaile. Prečo by potom nemohla predstaviť Apple Store s novým dizajnom len na to, aby mola svetu ukázať, nový dizajnový smer obchodov?

apple_event – kópia
Bolo by to zaujímavé keby práve spoločnosť Apple predstavila svoj nový obchod! – svetapple.sk

Prezentačný obchod

Na webe táto správa vyvolala veľký rozruch, no niektorí analytici túto správu už potvrdili. Apple si totiž nechalo prednedávnom patentovať špecifické prvky, ktoré musí obsahovať každý jeho obchod a dokonca si dalo patentovať aj ikonický vzhľad Apple Store, ktorý sa nachádza priamo na 5th Avenue v New Yorku. Práve toto sú dôvody, prečo sa predpokladá, že Apple si priamo pred prezentačnou budovou dalo postaviť aj svoj „ukážkový“ Apple Store, podľa dizajnu ktorého sa budú musieť riadiť aj ostatné jeho obchody po celom svete. Veď keď sa pozrieme na obrysy budovy, nájdeme na nej typické prvky obchodov, v ktorých Apple predáva svoje dokonalé produkty.

fifth-avenue-store
Apple si dalo prednedávnom patentovať dizajn svojho ikonického Apple Store na 5th Avenue – svetapple.sk

Predaj hneď po konferencii

Zaujímavosťou by mohlo byť aj to, že pokiaľ by Apple predstavilo Apple Store, mohlo by doň umiestniť aj svoje novo predstavené produkty, ktoré by si do vlastných rúk mohli vziať aj novinári, ktorí by ich následne otestovali. Dokonca sa objavila aj špekulácia, že by v ňom mohol Apple rovno spustiť predaj nového iPhone, čo by znamenalo, že záujemcovia, ktorí by chceli mať Jablkový telefón ako vôbec prví na celom svete, by si ho mohli zakúpiť priamo tam. Bolo by to teda po prvý raz, kedy by Apple začalo predávať svoj novo predstavený produkt priamo po konferencií!

Customers buy Apple's new iPhone 5 smart
Nové produkty, ktoré by Jablková spoločnosť predstavila by si mohli novinári vyskúšať priamo v novom Apple Store – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.