Ako informuje známy analytik Ming-Chi Kuo, súprava Apple Vision Pro zažíva v rozpore s počiatočnou skepsou prudký nárast dopytu, ktorý ďaleko prevyšuje pôvodné prognózy spoločnosti Apple. Správa, ktorú priniesol portál 9to5mac spresňuje, že technologickému gigantovi z Cupertina sa pravdepodobne podarí predať 200 000 až 250 000 kusov headsetu do konca roka len na americkom trhu.

Ešte pred pár dňami to vyzeralo tak, že Apple Vision Pro si kúpilo obrovské množstvo zvedavých zákazníkov len na to, aby ho otestovali a následne vrátili v rámci 14-dňovej lehoty. Podľa Kua sa, ale aktuálna miera vrátení nepohybuje ani na úrovni jedného percenta, čo v praxi znamená, že ľudia majú o tento produkt skutočne veľký záujem.

Spoločnosti Apple sa zároveň podarilo vyriešiť počiatočné komplikácie súvisiace s pomalou výrobou zariadenia. Niektoré objednávky, ktoré boli zadané ešte 19. januára mali byť doručené až začiatkom marca.

Po novom sa však situácia zmenila a súčasné odhady dodávok sú len 3 – 5 dní, čo naznačuje, že spoločnosť Apple úspešne rozšírila výrobu Apple Vision Pro, aby uspokojila silný dopyt.

Záujem o Apple Vision Pro prekonal očakávania 

Analytik tvrdí, že Apple pôvodne očakával, že za prvý rok predaja dodá zákazníkom v USA približne 150 000 – 200 000 kusov Apple Vision Pro. Hoci ide o produkt, ktorý vo svojej podstate zatiaľ nemá príliš veľa konkurentov, jeho nevýhodou je vysoká cena, ktorá v USA štartuje bez dane na čiastke 3 499 $.

Keďže sa však situácia zmenila a ľudia nakupujú Apple Vision Pro v oveľa väčších množstvách, spoločnosť Apple údajne požiadala svojich dodávateľov o zvýšenie výroby. Firma sa tým zároveň pripravuje na na expanziu na ďalšie trhy.

Lacnejší headset od Apple príde, no chvíľu to ešte potrvá 

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Roméo A.

Všeobecne sa špekuluje, že headset Vision Pro predstavuje ambíciu spoločnosti Apple stanoviť vysoký štandard pre svoje produkty bez ohľadu na cenu. Mnohí očakávajú, že po tomto zariadení bude nasledovať lacnejší model, ktorý by mohol vynechať funkciu EyeSight.

Kuo však pri skúmaní dodávateľského reťazca spoločnosti Apple zatiaľ neodhalil dôkazy o vývoji takéhoto modelu, čo naznačuje, že práce na cenovo dostupnejšom variante sa možno ešte nerozbehli. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám prinesie čas.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.