Inteligentné reproduktory sú čoraz populárnejšie a s rozšírenými funkciami sa stretávame aj pri zariadeniach, ktoré majú vlastný akumulátor a nemusíte ich napájať zo siete (čo neplatí pre HomePod a HomePod mini). Aj preto vznikol koncept HomePod Sport z redakcie magazínu 9to5mac, ktorý ukazuje prenosný reproduktor od Apple.

Tak ako Apple vstúpilo na trh s bezdrôtovými slúchadlami so svojimi AirPods, podobné riešenie by mohlo priniesť aj pre trh s prenosnými reproduktormi. Hoci by bol takýto produkt výrazne drahší v porovnaní so svojou konkurenciou, Apple by to mohlo dorovnať užitočnými funkciami a špičkovým zvukom. Ten nebýva vždy samozrejmosťou.

HomePod Sport

HomePod Sport by mal byť určený predovšetkým na cvičenie, o čom vypovedá aj jeho názov. V praxi by ste si ho zobrali trebárs do parku a mohli by ste s ním trénovať jogu alebo čokoľvek ďalšie. Popri spustenej službe Apple Fitness + by bol používateľský zážitok z cvičenia úplne iný, ako to poznáte dnes.

Zariadenie by bolo prepojené s vašimi Apple Watch a iPhonom a sprostredkovávalo vám také informácie, na ktoré zrejme nie ste zvyknutí. Prenosný HomePod by takisto musel byť odolný voči pádom či poškodeniu vodou, nakoľko by sa vystavoval náročných outdoorovým aktivitám.

No a aj keď sa o jeho predstavení zatiaľ veľa nediskutuje, určite nám dáte za pravdu, že sa jedná o zaujímavý nápad, ktorý by mohol byť v budúcnosti realitou.

Apple chce ovládnuť trh s príslušenstvom a toto je ďalšia cesta, ako pokračovať v úspešnej ceste, ktorú vydláždili AirPods či klasické HomePody. Napíšte nám do komentára, čo hovoríte na takýto nápad vy.

Prečítajte si tiež  AirTag zachránil život psíkovi v Kalifornii. Na obojku držal vďaka príslušenstvu, ktoré kúpite aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.