Spoločnosť Apple ešte koncom minulého mesiaca vylepšila svoj stolný all-in-one PC iMac s 24″ displejom, ktorý sa dočkal výkonnejšieho procesora a ďalších drobných vylepšení. Toto zariadenie si už zobrali do hľadáčika najväčšie technologické magazíny sveta a my vám teraz ukážeme, čo si o ňom myslia.

Ešte predtým, ako sa ku tomu dostaneme, spomeňme si, čo tu vlastne Apple vylepšil. V prvom rade sa tu zmenil procesor, ktorý stále využíva ARM platformu Apple Sillicon, no nenesie označenie M1 (5 nm), ale M3 a vyrába sa 3 nm výrobným procesom. Okrem toho sa zákazníci dočkajú aj modernejšieho pripojenia vďaka podpore štandardov Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Výhodou je aj väčšia operačná pamäť RAM, ktorá môže mať kapacitu až 24 GB. iMac 24″ tak môže slúžiť aj náročnejšie zameraným profesionálom.

K tomuto počítaču sa vyjadril Matt Hanson z portálu TechRadar, ktorý počítač pochválil, no našiel tu aj negatíva, ktoré by v takomto zariadení v roku 2023 už nemuseli byť. Jedno z nich sa napríklad týkalo Magic Mouse, ktorá sa stále nabíja cez Lightning port zo spodnej časti. Ide o nepraktické a neestetické riešenie, ktoré mal Apple už dávno napraviť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

V podobnom štýle sa niesla aj recenzia od Briana Heatera z portálu TechCrunch. Ten podotkol, že príslušenstvo pre iMac je jedným z mála zaostávajúcich produktov, ktoré má ešte starý nabíjací port. Druhým dychom, ale dodal, že to až tak nevadí, pretože väčšina ľudí nenabíja svoje klávesnice a trackpady tak často ako svoje telefóny

Naopak, Luke Larsen z Digital Trends ocenil to, v čom je iMac 24″ naozaj dobrý. Zameral sa na výkon procesora M3, ktorý v porovnaní s čipom M1 označil za „veľký skok„. Larsen konkrétne uviedol, že aj keď zmeny medzi jednotlivými generáciami čipov nie sú veľké, pokiaľ preskočíte celú jednu generáciu (v tomto prípade mal na mysli čipy M2), dočkáte sa citeľného rozdielu. M3-ka je až o dvadsať percent rýchlejšia v jedno-jadrovom aj viac-jadrovom skóre. V teste kódovania videa ukončil čip M3 celý proces až o dvadsaťsedem percent rýchlejšie, ako čip M1 v staršom iMacu z roku 2021.

Brandon Hill z portálu Tom’s Hardware sa potom zameral aj na displej, ktorý je podľa jeho slov dostatočne veľký, jasný aj farebný. Výhodou 24″ iMacu je jeho minimalistický dizajn, ktorý sa podľa recenzenta hodí kamkoľvek. Môžete si dokonca vybrať z viacerých farieb. Hill ocenil aj nový čip M3, ktorý prináša veľký skok vo výkone, no skritizoval základnú 8 GB operačnú pamäť RAM a 256 GB úložisko. Pokiaľ si chcete nechať tento počítač na dlhšie, mali by ste vraj uvažovať aspoň nad upgradom za 16 GB RAM a takisto nad väčšou pamäťovou verziou. Predsa je rok 2023…

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 sú na Slovensku skladom. Kúpite ich lacnejšie, ako minulý rok

Okrem klasických textových recenzií si môžete pozrieť aj niekoľko krátkych video-recenzií od youtuberov z celého sveta, ktorý už mali možnosť rozbaliť a vyskúšať nový iMac 24″ s procesorom M3.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -