Spoločnosť Apple má v súčasnosti naozaj veľmi veľa roboty s tým, aby stihla doladiť finálnu verziu operačného systému iOS 9. V súčasnosti je totiž testovaný len v beta verziách a Apple si musí byť isté, že všetko bude fungovať na 100%. Server Macrumors však informuje o jednej zaujímavosti, ktorá sa mu objavila na webe. Tvrdí, že sa mu na stránku začalo prihlasovať niekoľko zariadení s iOS 9.1.

Testovanie iOS 9.1

Tento jav nie je nijak neobvyklý, pretože inžinieri, ktorí testujú a vyvíjajú najnovšie operačné systémy častokrát čítajú podobné magazíny ako napríklad macrumors poprípade 9to5mac a následne nás redakcia informuje o existencií nových operačných systémov, o ktorých Apple oficiálne nepovedalo ani slovo. Tentoraz bol však nárast čítanosti naozaj výrazný, no a potom z ničoho nič len tak klesol.

- Reklama -

Na grafe z Google Analytics môžeme vidieť, že v období od konca júla po začiatok augusta stúpla a následne klesla návštevnosť z iOS 9.1 naozaj výrazne. Denné návštevy boli zaznamenávané v desiatkach, no dnes sú už mizivé poprípade žiadne. Web bol navštevovaný zo zariadení iPad Air či iPad mini, no doteraz nie je jasné, či išlo o iPad Air 3 a iPad mini 4 alebo súčasné generácie.

Prečítaj si tiež: iPad Pro možno už v novembri!

Nie je teda jasné, prečo spoločnosť Apple testovala iOS 9.1 na týchto tabletoch ale šepká sa, že aktualizácia iOS 9.1 vyjde práve s novými iPadmi a okrem opravy chýb, ktoré sa ukážu až po vydaní iOS 9. Prečo? Mala by obsahovať dodatočné funkcie pre iPad Pro a iPad mini 4. generácie, ktoré však nateraz nepoznáme. Určite si teda treba počkať na oficiálnu verziu!

ios_9_1_jul2015

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.