Elon Musk je v súčasnosti jedna z najzaujímavejších osobností v biznise. Pôsobí kade-tade a jeho projekty budúcnosti sú skutočne zaujímavé. Stále nám predstavuje niečo nové alebo aspoň prezrádza plány, ktorými by sa chcel spolu s jeho spoločnosťami uberať. Najnovšie by chcel zasiahnuť aj do obrovského biznisu streamovacích služieb.

Elon Musk a streamovacie služby

Elon Musk v rozhovore pre ReCode prezradil, že v budúcnosti plánuje spustiť svoju vlastnú streamovaciu službu, ktorá by mala prísť pod značkou Tesla. V rozhovore samozrejme veľa neprezradil, predsalen, niečo takéto by malo byť skôr prekvapením. Vieme ale, že plány sú len v začiatočnej fáze a sám Musk pravdepodobne ešte presne nevie ako bude služba fungovať. Či bude pre nás všetkých alebo jej služby budú môcť využívať len majitelia vozidiel spoločnosti Tesla.

Istý pracovník prezradil, že služba by mohla mať názov „Tesla Music“ a dostupná by mala byť práve vo všetkých vozidlách spoločnosti. Tu nás ale napadá otázka, prečo Tesla nenadviaže nejakú spoluprácu s dnes už existujúcimi streamovacími službami, čo by bolo určite omnoho jednoduchšie, ako uzatvárať všetky zmluvy s hudobnými vydavateľstvami a samotnými hudobníkmi. Hudba a cestovanie jednoznačne patria k sebe a výber akejkoľvek obľúbenej hudby je výborný spôsob, akým si človek môže spríjemniť cestovanie. Žiaľ, ako sme už písali vyššie, veľa toho o tejto službe nevieme.

Vraj by sme sa mali dočkať rôzneho predplatného a rôznych cien za toto predplatné. Lepšie by ale bolo, keby predplatné neexistovalo a hudbu by mal k dispozícií každý majiteľ Tesly. Veľa súčasných majiteľov už určite nejaké služby využíva, a tak nebudú kupovať ďalšiu a platiť zbytočné peniaze. Veď stačí len spárovať telefón s autom cez Bluetooth a je to. Uvidíme, ako ďaleko sa Elon Musk so svojimi plánmi dostane!

Prečítajte si tiež  Rozpoznávanie hudby cez Shazam bude vďaka novej funkcii iOS 16 ešte jednoduchšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.