Elon Musk je v súčasnosti jedna z najzaujímavejších osobností v biznise. Pôsobí kade-tade a jeho projekty budúcnosti sú skutočne zaujímavé. Stále nám predstavuje niečo nové alebo aspoň prezrádza plány, ktorými by sa chcel spolu s jeho spoločnosťami uberať. Najnovšie by chcel zasiahnuť aj do obrovského biznisu streamovacích služieb.

Elon Musk a streamovacie služby

Elon Musk v rozhovore pre ReCode prezradil, že v budúcnosti plánuje spustiť svoju vlastnú streamovaciu službu, ktorá by mala prísť pod značkou Tesla. V rozhovore samozrejme veľa neprezradil, predsalen, niečo takéto by malo byť skôr prekvapením. Vieme ale, že plány sú len v začiatočnej fáze a sám Musk pravdepodobne ešte presne nevie ako bude služba fungovať. Či bude pre nás všetkých alebo jej služby budú môcť využívať len majitelia vozidiel spoločnosti Tesla.

- Reklama -

Istý pracovník prezradil, že služba by mohla mať názov „Tesla Music“ a dostupná by mala byť práve vo všetkých vozidlách spoločnosti. Tu nás ale napadá otázka, prečo Tesla nenadviaže nejakú spoluprácu s dnes už existujúcimi streamovacími službami, čo by bolo určite omnoho jednoduchšie, ako uzatvárať všetky zmluvy s hudobnými vydavateľstvami a samotnými hudobníkmi. Hudba a cestovanie jednoznačne patria k sebe a výber akejkoľvek obľúbenej hudby je výborný spôsob, akým si človek môže spríjemniť cestovanie. Žiaľ, ako sme už písali vyššie, veľa toho o tejto službe nevieme.

Vraj by sme sa mali dočkať rôzneho predplatného a rôznych cien za toto predplatné. Lepšie by ale bolo, keby predplatné neexistovalo a hudbu by mal k dispozícií každý majiteľ Tesly. Veľa súčasných majiteľov už určite nejaké služby využíva, a tak nebudú kupovať ďalšiu a platiť zbytočné peniaze. Veď stačí len spárovať telefón s autom cez Bluetooth a je to. Uvidíme, ako ďaleko sa Elon Musk so svojimi plánmi dostane!

Tesla - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.