Ešte predtým, než Apple otvorilo brány svojich obchodov urobil vtedajší šéf spoločnosti Steve Jobs niekoľkominútovú videoprehliadku, kde divákov zoznámil s interiérom dnes už ikonických predajní. Nakoľko však doba pokročila, na podobný zážitok môžeme použiť aj rozšírenú realitu.

Vďaka nižšie uvedenému 3D modelu sa vrátite späť do roku 2001 a pozriete si nie len rozloženie regálov, ale aj modely dobových produktov, ktoré na nich boli vystavené. Nakoľko v tom čase ešte neexistoval iPhone ani iPod, všetko sa zameriavalo na predaj počítačov Mac a samozrejme podporovaného softvéru. 3D model bol navrhnutý tak, aby čo najvernejšie kopíroval pôvodný stav obchodu podľa dostupných informácií, fotografií a videí.

Klepnutím na toto tlačidlo v prehliadači Safari na svojom iPhone alebo iPade otvoríte súbor (17 MB), ktorý ešte treba odobriť vo vyskakovacom okne cez tlačidlo „Zobraziť“. Model si môžete umiestniť napríklad na stôl (v rámci AR Kitu) a následne ho preskúmať. Dodávame, že si ho viete prezrieť aj na počítači Mac. Tu už ale pochopiteľne nevyužijete potenciál rozšírenej reality.

Horúca linka do Cupertina

„Ak táto osoba nevie odpoveď, k dispozícii má horúcu linku, aby nám zavolala do sídla spoločnosti Apple v Cupertine, kde máme niekoho, kto odpoveď pozná.“ – Steve Jobs (2001).

Keď Steve Jobs po prvýkrát predstavil Genius Bar, chytil do rúk klasický červený otočný telefón, ktorý sa nachádzal na pulte. Všetky neskôr otvorené predajne Apple Store boli vybavené rovnakým zariadením. Napojené bolo priamo na Cupertino a využiť ho mohli zamestnanci Genius Baru vtedy, keď si nevedeli rady s nepríjemným technickým problémom.

Podobnú horúcu linku už v dnešných Apple Store nenájdete, ale vďaka tomuto modelu si môžete cez rozšírenú realitu lepšie predstaviť, ako asi vyzerala. Postup zobrazenia je rovnaký ako pri 3D predajni vyššie.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple predstavila nový MacBook Pro 13" s čipom M2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.