Always-on displej v iPhone 12S

V prípade spoločnosti Apple mala táto technológia premiéru v inteligentných hodinkách Apple Watch Series 5 (2019). Always-on displej ale nie je žiadnou novinkou a medzi Android smartfónmi sa používa celé roky.

V princípe funguje tak, že sa zobrazí len časť pixelov (vďaka OLED), ktoré majú znížený jas a fungujú na frekvencii 1Hz. Používateľ tak získava informácie pri každom pohľade na telefón a zároveň to nemá žiaden zásadný vplyv na výdrž batérie.

Šikovný YouTuber A Better Computer dnes zdieľal niekoľko odlišných konceptov, ktoré ukazujú, ako by mohol Always-on vyzerať v podaní iPhonu 12S. Niekde sa zobrazuje iba čas a inde môžete vidieť prepracované widgety, či ďalšie dôležité informácie.

Pri tvorbe konceptov sa dbalo na najdôležitejší parameter, ktorým je výdrž batérie a tiež súkromie. Všetko je nadizajnované maximálne jednoducho, no zároveň funkčne, aby stále zapnutý displej splnil svoj účel.

Autor videa sa domnieva, že Apple môže prísť s odvážnym používateľským rozhraním, aby bolo schopné konkurovať iným spoločnostiam. Nechajme sa prekvapiť.

Pozrite si celé video nižšie a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory, o ktoré sa s nami podelíte v diskusii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.