Každý z nás má v sebe kúsok detstva. Je samozrejme u každého individuálne, ako sa v mladosti zabával, nakoľko sme všetci vyrastali v inej dobe, no jedno nás pravdepodobne neobišlo nikoho. Bolo to hranie hier na počítačoch či herných konzolách. Priznám sa, ja som mladší ročník takže je možné, že mám ku hrám o čosi bližšie ale to vôbec nie je podstatné. Podstatné je to, že Sony pracuje na tom, aby sme si hry z PlayStation mohli zahrať aj na Macu!

PS4 na Macu sa blíži!

Mac som si kúpil tak ako 90% ostatných na to, aby som na ňom pracoval. V mojom prípade ide o žurnalistiku, no ľudia na Macoch spracovávajú videá, fotografie či rôznu 3D grafiku, tak ako naši kamaráti z Deepmind. Na Macu sa dá robiť jednoducho všetko možné, dokonca aj hrať hry, aj keď ich je určite menej ako na PC. Druhým problémom je potom fakt, že Macy nie sú na hry stavané (teda pokiaľ ide o tie bežné Macy).

- Reklama -

V skratke to teda znamená, že hoci si človek niečo zahrá, nebude to ten pravý pôžitok po grafickej stránke. Mám to sám odskúšané, na Macu (Pro s retina displejom 2014) mám Dirt 2 z roku 2009 a hoci hrám na najvyššom rozlíšení, ostatné hodnoty mám na tých najnižších možných políčkach. Grafika sa ale aj napriek tomu dá prekúsnuť. Tak či onak, onedlho nebudem musieť nič prekúsavať. Svoje obľúbené hry z PlayStation 4 si vďaka špeciálnej aplikácií Remote Play zahrám aj na svojom Macu.

V súčasnosti je táto aplikácia v štádiu vývoja a záverečného testovania. V praxi to teda znamená, že hoci stále nie je dostupná, nemalo by trvať dlho, než sa tak stane. Konkrétne by mala prísť s aktualizáciou 3.5. Hranie hier z PlayStation 4 na Macu teda nebude žiaden problém. Hoci konzolu budeš mať niekde doma, hry si budeš môcť zahrať pokojne aj na záchode, ak budeš mať po ruke svoj Mac. Za toto chalanov zo Sony určite chválime, skvelá vec!

Playstation 4 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here