Pokiaľ už niekoľko rokov smútite, že telefóny sú stále väčšie a väčšie, práve ste sa dočkali. Apple práve predstavilo 5,4″ iPhone 12 mini, ktorý funkciami dopĺňa najnovší iPhone 12, no schováva ich v oveľa kompaktnejšom tele.

iPhone 12 mini je najmenším 5G mobilným zariadením súčasnosti. Jeho rozmery sú podobné rozmerom iPhone 8 (podľa fotiek málinko menšie), no prichádza s 5,4″ edge-to-edge displejom. Obsahuje všetky funkcie a vylepšenia z práve predstaveného väčšieho súrodenca – iPhone 12.

iphone-12-mini-comparison-1
Porovnanie veľkosti iPhonu 12 Mini s iPhonom 8 – väčší displej v menšom tele.

iPhone tak dostane 5,4″ Super Retina XDR OLED displej so špeciálnou keramickou povrchocou úpravou pre oveľa vyššiu odolnosť pred poškodením.

Bude disponovať dvoma fotoaparátmi s klasickým a širokoúhlym objektívom či vylepšenými funkciami HDR a Night Mode. Taktiež dostal do vienka 5G pripojiteľnosť a stal sa tak najmenším 5G telefónom súčasnosti.

Ceny nových iPhonov 12 a 12 Mini
Ceny nových iPhonov 12 a 12 Mini

Zariadenie bude poháňané najnovším 6-jadrovým procesorom A14 Bionic, ktorý by mal byť momentálne o 50% rýchlejší, ako akýkoľvek iný procesor v mobilnom zariadení.

Príde v rovnakých farbách ako iPhone 12 – biela, čierna, červená, svetlo zelená a modrá. Jeho cena bude začínať na 780€ za 64GB verziu, pričom dostane aj verzie s väčšou kapacitou – 128GB a 256GB. Najdrahšia verzia sa bude pohybovať na úrovni 950€.

Článok budeme aktualizovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.