Innocent Braided Solo Loop

Apple minulý rok predstavilo „navliekací“ remienok, ktorý nemá žiadne zapínanie a tak si musíte vybrať veľkosť, ktorá presne sadne na vaše zápästie. Tento koncept sa mi zapáčil, pretože je veľmi pohodlný napríklad pri práci na počítači. Opísal som to aj v nedávnej recenzii štandardného Innocent Solo Loop, ktorú si môžete prečítať na tomto odkaze.

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Približne pred mesiacom som si ale zaobstaral aj červený Innocent Braided Solo Loop, čo môžeme považovať za luxusnejšiu alternatívu ku silikónovému modelu. Aj keď funguje na rovnakom princípe, v praxi je používanie trochu iné.

- Reklama -

Lacnejší v porovnaní s Applom

Pokiaľ by ste chceli štandardný remienok Apple Braided Solo Loop, s nákupom môže byť problém. Apple ho predáva najbližšie v Rakúsku za sumu 99,99€ a na Slovensko sa z oficiálnej distribúcie vôbec nedováža. Našťastie tu máme riešenie, ktoré ponúka internetový obchod Innocent Store.

Jeho vlastný remienok je k dispozícii v piatich farebných prevedeniach (BlackNavy BluePinkRED a Khaki) a v troch odlišných veľkostiach (S-132mm, M-144mm a L-156mm). Za sumu 49,99€ sa jedná o zaujímavý kúsok príslušenstva, nad ktorým sa oplatí porozmýšľať.

Príjemný elastický materiál

Tak ako pri lacnejšom silikónovom modeli sa aj v tomto prípade pozrieme najskôr na materiál. Predajca uvádza, že na jeho výrobu bolo použitých viac ako 500 nylónových vlákien, vďaka čomu je príjemne pružný a ohybný.

Zo začiatku som sa trocha obával tvarovej stálosti, no keď vám obopne zápästie tak pôsobí veľmi pevne a jednotne. Tak isto sa Innocent Braided Solo Loop „nevyťahal“ ani pri každodennom sťahovaní a naťahovaní na ruku. Za mesiac si týmto prešiel minimálne 100-krát.

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk
Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Pri objednávaní som očakával, že materiál bude na dotyk mäkký a hladký. V skutočnosti je však trochu tvrdší a drsnejší. Nie je to nič, čo by mi prekážalo a pravdepodobne to je vzhľadom na spôsob použitia nutnosťou. Ak si ho však plánujete kúpiť, mali by ste s tým už dopredu rátať.

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk
Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Zapínací mechanizmus a farby

Čo sa týka zapínacieho mechanizmu, ten je vyriešený rovnako ako pri produkte od Apple. Na samotnom konci remienku sa nachádza jednoduchý pliešok, ktorý presne zapadne do drážok vo vašich Apple Watch.

V minulosti mi rukami prešlo aj lacnejšie riešenie s plastovou koncovkou, ktoré mi po vizuálnej stránke nesadlo. Tu nadobúdate pocit, akoby po pripnutí k hodinkám pliešok úplne zmizol (hoci ho môžete vidieť pri pohľade z niektorých pozorovacích uhlov).

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk
Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Na záver sa musím vyjadriť ku farbám, kde som mesiac testoval červenú a zhruba týždeň modrú. Farebná stálosť je asi to hlavné, čo vás bude zaujímať. Na rovinu napíšem, že som sa s remienkami nesprchoval a ani som ich nevystavoval žiadnemu kúpeľu.

Do kontaktu s vodou sa dostali len pri každodennom umývaní rúk a tak isto sa stretli s mojim potom po behaní či športovaní.

Bolo by neobjektívne tvrdiť, že farba je po mesiaci používania rovnaká ako na začiatku. V tomto smere musím konštatovať, že z vnútornej strany badám na červenom prevedení jemné vyblednutie spôsobené trením (pri modrom zatiaľ nič). V skutočnosti sa ale jedná skôr o známku používania než o poškodenie. Aby som to upresnil, napriek mojim dlhotrvajúcim snahám sa vyblednutie nepodarilo zachytiť ani na fotografii nižšie. V podstate si ho tak ani nevšimnete.

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Zvonku je našťastie všetko tak ako má byť a ja nemám pocit, že by bol materiál nekvalitný – remienky vyzerajú ako nové. Ak ho budete používať bežným a šetrným spôsobom, netreba mať obavy.

Kúpiť či nekúpiť?

Na konci nastáva tá tradičná otázka, kde si skúsime odpovedať, či sa Innocent Braided Solo Loop oplatí alebo nie. Osobne sa na to pozerám z viacerých uhlov pohľadu, pričom som sám malým dôkazom, že sa mi tento remienok zapáčil, nakoľko som si ho zaobstaral dvakrát po sebe. Veľmi príjemne sa mi nosí na ruke a po vizuálnej stránke vyzerá výborne.

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Otázne však ostáva, či zaň budete ochotní zaplatiť 49,99€. V porovnaní s riešením od Apple je to až o 50% menej, no zároveň je to aj o 50% viac, ako za silikónový Innocent Solo Loop (ten začína na 24,99€).

Aby som túto recenziu uzavrel, zhrniem to nasledovnými slovami. Ak hľadáte remienok, ktorý bude fungovať na princípe Solo Loop a chcete s ním športovať alebo vykonávať iné náročné aktivity, lepšou voľbou bude lacnejšia alternatíva, pretože mi príde odolnejšia a o niečo ľahšia.

Ak ale hľadáte elegantný viacúčelový produkt, ktorý si navlečiete na ruku a môžete ho vziať na pracovné stretnutie, do posilovne ale aj na obyčajnú prechádzku do parku, Innocent Braided Solo Loop je vážne návykový. Napíšte mi do komentára, ktorá verzia sa vám páči viac.

Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk
Innocent Braided Solo Loop
Zdroj: www.svetapple.sk

Vytvorené v spolupráci s Innocent Store.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Cena
Kvalita spracovania
Kvalita materiálu
Funkčnosť
Celkový dojem
ZDROJsvetapple.sk
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-innocent-braided-solo-loop-po-mesiaci-som-si-kupil-aj-modryAk chcete ešte niečo lepšie ako Innocent Solo Loop, model Solo Loop Braided splní vaše očakávania.