Pokiaľ hľadáte kvalitný, kompaktný a odolný reproduktor s vynikajúcim zvukom, dnešná recenzia by vám nemala uniknúť. Vyskúšali sme JBL Clip 3. Jeho parametre a vlastnosti nás presvedčili, že ide o jednu z najlepších možných alternatív v pomere „cena, výkon a protihodnota“.

Skvelá voľba na cesty

Celé gro tohto malého zariadenia sa skrýva v jeho dizajne. Okrúhle telo je obklopené pevnou kovovou konštrukciu, ktorej súčasťou je aj elegantne zapracovaná karabína.

JBL Clip 3 si jednoducho pripnete na batoh, na plot alebo na akúkoľvek šnúru. V tomto bode treba podotknúť, že samotná karabína je z vnútornej strany pogumovaná. Malý detail eliminuje riziko vzniku škrabancov alebo iných poškodení.

Zvyšok dizajnu je dokonalo prispôsobený účelu. Použité boli kvalitné materiály (plast, guma), ktoré odolajú pádom alebo vode. Do bazéna s ním síce skákať nesmiete, no vďaka norme IPX7 môže byť položený niekde v jeho blízkosti. Špliechajúce kvapky alebo dážď mu určite neublížia (o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži).

Vďaka príjemným rozmerom vám tento malý reproduktor nebude prekážať pri turistike, na bicykli alebo v cestovnej taške pripravenej na niekoľkodňovú dovolenku. Využívať sa dá na nespočetné množstvo účelov.

Inžinieri samozrejme rátali s tým, že nebude položený niekde na stole a ľudia ho budú brávať na svoje outdoorové aktivity. Nemusíte sa teda obávať ani menších pádov prípadne iných nehôd. Pochopiteľne však aj v tomto prípade platia nejaké limity. Nič nie je nezničiteľné.

Ovládanie a pripojenie

V jednoduchosti je krása. Aj touto vetou by sa dalo popísať to, čo zažijete po prvotnom vybalení z krabice. Na celom zariadení nájdete len 5 tlačidiel. Ovládanie zvládnete úplne intuitívne. Na bočnej strane sa nachádza Zapnutie/Vypnutie a aktivácia Bluetooth.

Ku svojmu smartfónu sa po prvýkrát pripojíte behom niekoľkých sekúnd. Potom to už reproduktor zvláda automaticky. V prednej časti nájdete tlačidlo pre pridanie hlasitosti, pre odobratie hlasitosti a pre pozastavenie/spustenie prehrávania.

Horšou správou je, že JBL Clip 3 nepodporuje funkciu JBL Conncet (ktorá sprostredkuje prehrávanie hudby na viacerých pripojených reproduktoroch súčasne). Na druhej strane si však treba objektívne povedať, že v cenovej kategórii na úrovni 49,99€ to nie je žiadne prekvapenie. Mínusový bod obdržala absencia 3,5 mm jack konektora. Pokiaľ nie je k dispozícii Bluetooth tak máte smolu.

Niekomu by teoreticky mohlo prekážať použitie micro-USB kábla na miesto modernejšieho USB-C. My to ale ako negatívum nevidíme. Vo chvíli keď však budete cestovať, nesmiete si zabudnúť aj druhú nabíjačku (ak používate USB-C prípadne Lightning). V opačnom prípade môžete mať problém. Dopĺňanie „šťavy“ trvá cca 3 hodiny…

Prečítajte si tiež  Apple spustilo verejnú betu MacOS Monterey. Takto si ju nainštalujete

Zvuk, ktorý vás príjemne prekvapí a fantastická výdrž batérie

To najdôležitejšie na záver. Reproduktor si vyberáme predovšetkým podľa toho, aká je jeho kvalita prehrávania. Hoci ju vnímame všetci trochu subjektívne (podľa preferencií a žánru hudby), akonáhle si vypočujete JBL Clip 3 tak nebudete sklamaní.

Nehovoríme to teraz preto aby sme vás silou mocou zlomili k nákupu. Jeho malé rozmery dokážu vyprodukovať veľmi slušné a hlasné tóny, ktoré splnia vaše očakávania.

Basy nám prišli dostatočne výrazne, no výšky boli v niektorých prípadoch jemne potláčané. Každopádne, v danej cenovej kategórií budete len veľmi ťažko hľadať niečo lepšie.

Výhodou je tiež výdrž batérie. Ako sme už uvádzali vyššie, kapacita akumulátora tvorí 1000 mAh. Výrobca udáva dĺžku prehrávania na úrovni 10 hodín a my to môžeme takmer presne potvrdiť. Pri redakčnom teste zvládol JBL Clip 3 cca 9 hodín na jedno nabitie (pri strednej úrovni hlasitosti).

Verdikt

Kompaktných reproduktorov nájdete na trhu nespočetné množstvo. Len málo z nich však dokáže poskytnúť takú pridanú hodnotu ako práve JBL Clip 3. Nie je to len preto, lebo výrobca má svoje „meno“.

 

Tomuto malému zariadeniu predchádzali dve generácie a dlhé roky vývoja, počas ktorých sa ho podarilo vyladiť ku dokonalosti. Za tých 49,99€ (bežná cena v obchodoch) to teda určite stojí a bez strachu môžeme prehlásiť, že sa jedná o horúci tip našej redakcie! Kúpu neoľutujete.

Bluetooth verzia: 4.1
Rozmery:  137 x 97 x 46 (mm)
Hmotnosť:  220 g
Typ batérie:  Lítium-ión polymérová (3.7 V, 1000 mAh)
Čas dobíjania batérie:  3 hodiny @ 5 V, 0,6 A
Čas prehrávania hudby:  až 10 hodín (záleží na úrovni hlasitosti a zvukovom obsahu)
Frekvenčná odozva:  120 Hz – 20 kHz (-6 dB)
Odstup signálu od šumu:  >80 dB
Výstupný výkon:  3.3 W RMS
Výkon Bluetooth® vysielača:  0 – 9 dBm
Frekvenčný rozsah Bluetooth® vysielača:  2.402 – 2.480 GHz
Modulácia Bluetooth® vysielača:  GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK
Podpora:  A2DP V1.2, AVRCP V1.5, HFP V1.5, HSP V1.2
Prevodník:  1 x 40 mm

Pokiaľ s ním máte nejaké skúsenosti, podeľte sa o ne s nami v komentároch. Budeme radi za každý váš názor a postreh!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Kvalita prehrávania
Cena vs. Protihodnota
Odolnosť
Výdrž batérie
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-jbl-clip-3-maly-reproduktor-ktory-ponukne-vela-muzikyMalý reproduktor, ktorý vám prinesie veľa zábavy, či už ste doma alebo na cestách. Vďaka kvalitnej konštrukcií je veľmi odolný voči pádom alebo striekajúcej vode. Dlhá výdrž batérie zaistí, že nebudete často nabíjať a kvalita zvuku príjemne prekvapí. JBL Clip 3 jednoznačne odporúčame.