Internet sa stal súčasťou nášho každodenného života a používame ho skutočne na čokoľvek. Poznáš ten pocit, keď hľadáš niečo, čo ťa zaujíma, uložíš si záložku do prehliadača a máš pocit, že na to už nezabudneš a budeš to mať stále poruke? Áno, záložky sú fajn, no ak ich máš až príliš veľa sú neprehľadné a taktiež si ich nemôžeš okamžite triediť. Našťastie, existuje Pinterest, ktorý ti pomôže nielen tieto odkazy či obrázky ukladať, ale ich aj triediť do prehľadných násteniek.

Recenzia: Pinterest

Sociálna sieť Pinterest, ktorá bola už od začiatku iná a zaujímavá prešla mnohými zmenami nielen v aplikácii pre iOS, ale aj vo webovom prehliadaní. Tak postupne vznikal celosvetový katalóg všetkého, čo hľadáš, čo ťa zaujíma a najmä to, že máš všetko usporiadané.

- Reklama -

Túto recenziu si rozdeľme do troch častí, ktoré patria medzi základné funkcie aplikácie Pinterestu v iOS. Sám uvidíš, že aj keď sa na prvý pohľad bude zdať, že je to celé skôr orientované pre ženy, nie je tomu tak.

Novinky

Všetky piny, teda obrázky z Pinterestu sa v tvojich novinkách budú zobrazovať podľa toho, aké záujmy si zvolíš a ktoré nástenky budeš nasledovať. Spočiatku si budeš môcť vybrať tie predvolené nástenky či záujmy, ktoré si môžeš neskôr prispôsobovať podľa seba, a tak zobraziť obsah, ktorý ťa zaujíma.

Nástenky, ktoré môžeš nasledovať obsahujú piny podľa názvu či kategórie nástenky, alebo môžeš nasledovať celý profil používateľa na Pintereste, ktorý však môže ukladať také piny, ktoré ťa zaujímať nebudú. Preto si prever, aký obsah daný profil má. V novinkách piny prehliadaš klasickým spôsobom, no uloženie či lajknutie pinu je trošku iné. Stačí, ak na vybranom pine podržíš dlho prst a zobrazí sa ponuka akcií, ktorú vyberieš posunutím k nej. Takto môžeš piny napr. posielať, prestať sledovať nástenku alebo pin skryť. Hlavnou akciou je uloženie pinu na nástenku, ku ktorej pin patrí. Ak potrebuješ vytvoriť novú, vytvoríš v tomto okne alebo v zobrazení násteniek v tvojom profile.

Po ťuknutí na pin sa zobrazia informácie odkiaľ pin pochádza, komentáre, návrhy podobných násteniek, spolu s tlačidlami uložiť, páči sa mi to, atď. Posunutím doľava alebo doprava zobrazíš ďalšie piny z noviniek či násteniek a posunutím nižšie sú zobrazené ďalšie podobné piny, z podobných násteniek od používateľov. Zaujímavým nástrojom na obrázkové vyhľadávanie je malá ikonka na náhľade pinu, vpravo hore. Po ťuknutí na ňu sa zobrazí vyhľadávacie okienko, ktoré môžeš ľubovoľne prispôsobiť na danú časť obrázku a tým hľadať podobné piny manuálne.

Vyhľadávanie

Ďalšou časťou je samotné vyhľadávanie pinov, násteniek či záujmov, ktoré už dopredu vie, čo chceš vyhľadať.  Začni tým, že v spodnej lište ťukneš na ikonku lupy a uvidíš hlavné kategórie pinov a vyhľadávacie pole. Pre vyhľadávanie “len tak” si vyber svoju obľúbenú kategóriu a začni prehľadávať. Toto prehľadávanie vyzerá presne tak, ako tvoje novinky s tým rozdielom, že vo vyhľadávacích novinkách sa ti zobrazí skutočne čokoľvek z danej kategórie a pod vyhľadávaním máš ďalšie návrhy, ktoré môžeš prehľadávať. Ak budeš vyhľadávať napr. vianočné ozdoby, ťukni na ikonku a zobrazia sa ti piny z tejto kategórie a taktiež, môžeš sledovať tento záujem.

Pre priame vyhľadávanie ťukni do vyhľadávacieho poľa a začni písať. Počas písania ti budú ponúkané návrhy vyhľadávania, čo ti ušetrí trošku času. Vo výsledkoch sa pole trošku zmení a jednotlivé vyhľadávacie frázy budú zobrazené ako slová, ktoré môžeš následne zmazať po ťuknutí na krížik, alebo pridať ďalšie ich posunutím a písaním.

Profil

Tvoj profil na Pintereste ti ukáže to, čo všetko v ňom máš, spolu s nastaveniami účtu, sledovaných násteniek či záujmov. Prehľad máš aj vo svojich pinoch, kde stačí ťuknúť na počet uložených pinov, ktorých môže byť najviac niečo okolo 200 000. V predchádzajúcich verziách aplikácie pre iOS bolo toto zobrazenie násteniek omnoho prehľadnejšie a lepšie organizované, keďže pri tej súčasnej sú nástenky zoradené do stĺpca a v prípade veľkého počtu násteniek je vyhľadávanie katastrofa. V nastaveniach si môžeš vybrať napr. zmenu jazyka, profilovej fotky atď.

Hodnotenie

Pinterest ako službu hodnotím veľmi pozitívne, pretože už neraz sa postarala o to, aby som získal zaujímavé informácie z rôznych oblastí, ktoré sú podané inak, keďže väčšina obsahu je v USA. Pinterest ako appku pre iPhone hodnotím tak neutrálne, keďže ako som spomínal vyššie, predošlé verzie boli na používanie omnoho jednoduchšie.

Plusy

 • pravidelné akualizácie
 • množstvo funkcií a zahrnutá slovenčina
 • moderný vzhľad appky

Mínusy

 • chaotické zobrazenie profilu
 • potreba znalosti angličtiny (kvôli obsahu)
‎Pinterest
‎Pinterest
Developer: Pinterest
Price: Free
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
 • ‎Pinterest Screenshot
Môže ťa zaujímať
- Reklama -