Solídna konštrukcia, ktorá chráni všetky strany zariadenia

Začnime spracovaním. Vo chvíli, keď som vybalil Innocent Crystal Air MagSafe iPhone Case z bielej recyklovateľnej krabice, bol som milo prekvapený, ako príjemne pôsobí na dotyk.

Očakával som, že sa bude jednať o mäkký silikón, tak ako pri väčšine puzdier tohto druhu. V skutočnosti však hlavnú časť tvorí odolný plast s tvrdosťou H4 a bočná stena je vyrobená z tvrdého silikónu, pre pohodlnejšie „navliekanie“ na zariadenie.

V zadnej časti puzdra sa z vonkajšej strany nachádzajú drobné plastové nožičky, ktoré zabezpečujú, aby sa kamerový modul nedotýkal povrchu stola, keď ho položíte displejom nahor.

V každom rohu krytu z vnútornej strany tiež nájdete drobné silikónové výbežky, pre pevnejšie ukotvenie zariadenia a pre lepšiu absorpciu nárazu v prípade pádu. Sú to síce iba drobné detaily, no ja ich oceňujem.

Transparentný obal chráni aj tlačidlá a čo je veľkým bonusom, v spodnej časti nenájdete taký veľký výrez, ako pri násobne drahšom obale od Apple. Výrobca si dal záležať, aby bol iPhone chránený z každej strany. Za mňa je to veľká výhoda, pretože ani v tejto časti sa nebudú vyskytovať po niekoľkých mesiacoch nepekné škrabance. V minulosti som s tým mával problém.

Obal je plne kompatibilný s MagSafe príslušenstvom

Hoci som zo začiatku nebol fanúšikom MagSafu, po čase som zmenil názor a prišiel som mu na chuť. Transparentný obal Innocent Crystal Air MagSafe iPhone Case má v zadnej časti výrazný biely magnetický krúžok s drobným pásikom, slúžiacim na vycentrovanie akéhokoľvek pripojeného príslušenstva. Nemôžem povedať, že sa mi tento dizajnový prvok páči, no z praktického hľadiska je šikovný.

Ľahko si naň napojím MagSage nabíjačku, ktorú si môžete zakúpiť na Innocente za príjemných 19,99 € a následne dopĺňať šťavu maximálnou rýchlosťou.

Taktiež sem dokážem „zacvaknúť“ MagSafe koženú peňaženku, v ktorej nosím platobnú kartu, nejakú hotovosť a občiansky či vodičský preukaz.

Obal som niekoľko dní testoval aj s MagSafe držiakom do auta, ktorý zvláda dokonca aj bezdrôtovo nabíjať. Nech som prešiel po akýchkoľvek nerovnostiach alebo vyšších retardéroch, nezaznamenal som problém. O tom si však povieme viac v samostatnej recenzii a videu, ktoré pripravujeme…

Pokiaľ by som mal teda niečo vytknúť, chyby by som musel vyslovene hľadať. A jediné, čo mi v tejto chvíli napadlo je, že po priložení puzdra na iPhone nie je k dispozícii jednoduchá animácia, ako pri použití originálu od Apple.

Ak však mám byť úprimný, je to asi posledná vec, ktorá by ma v tomto prípade trápila. MagSafe skrátka funguje bez najmenšej chybičky a to je z môjho pohľadu prioritné.

Prečítajte si tiež  iOS 14.2 má vážne problémy s výdržou batérie na niektorých zariadeniach

Rozumná cena

No a na záver si poďme rozobrať cenu. Ako som už viackrát uviedol, Apple má taktiež svoj vlastný transparentný obal, ktorý vyzerá skoro rovnako ako ten od Innocentu. Pokiaľ by ste si ho chceli zakúpiť na Slovensku, zaplatili by ste presne 55,00 €, čo už je dosť vysoká čiastka.

Innocent Crystal Air MagSafe iPhone Case vás bude stáť pre zmenu len 24,99 € a ak váš nákup prekročí čiastku 39 €, získate aj dopravu zadarmo (pokiaľ nie, kuriér stoji iba 1,99 € a tovar vám doručí do druhého dňa od odoslania objednávky).

No a či sa toto príslušenstvo oplatí? Z môjho pohľadu určite áno. Dlho som sa nestretol s tak príjemne spracovaným obalom a pokiaľ si ho vyskúšate sami, som presvedčený, že budete mať rovnaký názor. Kryt je príjemný na dotyk, odolný pri pádoch a tiež plne funkčný s príslušenstvom MagSafe. Za mňa palec hore ?.

Článok vznikol v spolupráci s našim partnerom, spoločnosťou innocentstore. Ďakujeme za podporu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.