Spoločnosť Apple pred pár mesiacmi uviedla novú generáciu MacBookov Pro a desktopu iMac s novými čipmi z rodiny Apple Silicon M3. Gigant z Cupertina však rozhodne nezaháľa. Už v prvej polovici roku 2024 sa dočkáme ďalších nových modelov s čipom M3.

Jednou z chystaných aktualizácií bude nová generácia MacBooku Air, ktorá je naplánovaná na začiatok roka 2024. Spoločnosť Apple tiež pracuje na nových 13″ a 15″ modeloch MacBooku Pro, ktoré nahradia predchádzajúci entry model. Ten totiž jablková spoločnosť odstránila z ponuky tento rok.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Nové počítače Mac dorazia už o niekoľko mesiacov

Nová generácia MacBooku Air sa nedočká žiadnych zmien vizuálu, keďže práve minulý rok sme boli svedkami veľkého redizajnu.

Hlavným upgradom bude v tomto prípade úplne nový čip M3, ku ktorému sa pridajú vylepšenia konektivity a podpora vyšších verzií Wi-Fi a Bluetooth.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple plánuje uviesť nové počítače Mac spolu s aktualizáciou macOS 14.3, ktorá by mala byť dostupná koncom januára alebo začiatkom februára 2024.

Nový hardvér by sa mal začať dodávať prvým zákazníkom niekedy v marci. Spomínané modely MacBooku Air by mali byť predstavené spolu s novými modelmi iPadu Pro a iPadu Air, na ktorých Apple taktiež tvrdo pracuje.

Čoraz častejšie sa hovorí aj o cenovo dostupnejšom MacBooku, ktorý by sa mal zhostiť úlohy niekdajšieho MacBooku 12″. Na pláne je aj nová generácia Macu mini, ktorá sa objaví neskôr v priebehu roka 2024.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na extrémne výkonnom čipe M3 Ultra, ktorý dostane rekordné množstvo GPU

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -