Štedrý večer je deň, kedy App Store pravidelne zaznamenáva rekordy. Ľudia po celom svete aktivujú svoje zariadenia, ktoré dostali pod stromček a inštalujú prvé aplikácie. V roku 2019 minuli za 24 hodín rekordných 193 miliónov amerických dolárov. Oproti minulému roku ide o slušný nárast.

Rekordný Štedrý večer. Ľudia minuli 193 miliónov dolárov v AppStore.

Najnovšie informácie prezradila spoločnosť Sensor Tower. Tá zistila, že ľudia v roku 2019 nakupovali na Štedrý večer v App Store zhruba o 16% viac ako v roku 2018. Vtedy sa v rovnaký vianočný deň predali aplikácie za približne 162 miliónov dolárov. 193 miliónov v roku 2019 je teda absolútnym rekordom.

Môže za to pravdepodobne aj akcia, ktorú si firma pre svojich zákazníkov pripravila. Okrem iného sa iPhony počas minulého roka predávali lepšie ako v roku 2018. Je teda pravdepodobné, že viacej ľudí aktivovalo nové zariadenie a tým pádom aj viacej ľudí nakupovalo v App Store. Apple malo “dvojité” Vianoce.

Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.
O fantastický výsledok sa možno postaral aj iPhone 11 Pro – svetapple.sk

Konkurenčný obchod Google Play, ktorý poznáme z platformy Andorid sa podobnými výsledkami hrdiť nemôže ani len zďaleka. Hoci je 84 miliónov dolárov slušný výsledok, v skutočnosti je to len o málo viac ako polovica z toho, čo Apple dosiahlo ešte v roku 2018. Čo sa týka oboch platforiem, tak App Store držal tento rok podiel zhruba 70% zatiaľ čo Google Play zvyšných 30%. Dohromady tu ľudia za 24 hodín minulý viac ako 277 miliónov dolárov. Používatelia míňali vo veľkom aj darčekové karty, ktoré dostali k zariadeniam pod stromček.

Najviac na App Store nakupovali hry

Najobľúbenejší produkt počas spomínaného Štedrého večera boli hry. Tie získali dokopy približne 210 miliónov dolárov, čo predstavovalo asi 76% spomedzi všetkých platieb. V roku 2018 hry získalo o 8% menej a ľudia do nich dokopy investovali 195 miliónov dolárov. Aj zvyšné aplikácie zaznamenali mierny nárast o 2%.

Poznáme dokonca aj názov najziskovejšej aplikácie z 24. decembra 2019. Podľa odhadov sa jedná o Tinder. Analytici tvrdia, že svojim autorom priniesla výnos približne 2,1 milióna dolárov. Bavíme sa pri tom o jedinom dni. Na budúci rok bude na trhu ešte viac iPhonov ako minulý rok. Uvidíme, či bude Apple v tomto smere zase lámať rekordy…

Ako sa v iOS 13 dostať ku aktualizáciám cez App Store?
Rekordný Štedrý večer. Ľudia minuli 193 miliónov dolárov v AppStore. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here