Apple je jedna z najväčších firiem na svete a určite patrí medzi mediálne najznámejšie, nakoľko novinári a rôzne média po celom svete sledujú každý jeden krok, ktorým sa uberie, poprípade ktorý úplne tak nevyjde. Okrem toho však sledujú aj kroky, ktoré sa dejú okolo Apple a jeden takýto sa stal minulý týždeň, kedy bolo v konferenčnej miestnosti nájdené telo 25 ročného softwérového inžiniera. Šepká sa, že šlo o samovraždu!

Samovražda v centrále Apple?

Práca v Apple určite nie je jednoduchá a mnohí zamestnanci celkom určite veľmi veľa času strávia pod nátlakom, každopádne, pracovné podmienky nie sú zlé a po odchode Steva Jobsa v Apple zavládol relatívny pokoj. Právé on bol ten, ktorý zvykol kvôli naplneniu svojej vízie často vyvolávať svojim zamestnancom o druhej ráno, len aby s nimi zdieľal myšlienky, ktoré ho v danej chvíli napadli.

- Reklama -

Toto bola nočná mora mnohých zamestnancov, no dnes už to nehrozí. Istý Edward Mackowiak, ktorý mal len 25 rokov a v spoločnosti Apple pracoval ako softwarový inžinier to ale zrejme celkom nezvládol a podľa doposiaľ zistených informácií spáchal samovraždu v konferenčnej miestnosti v sídle Apple. Zatiaľ nevieme ako presne Mackowiak zomrel, no hovorí sa, že pri tele bola nájdená aj zbraň a za následky jeho smrti sa považujú práve zranenia hlavy spôsobené danou zbraňou.

Campus - svetapple.sk

Podľa vyšetrovania, ktoré ale zatiaľ nie je ukončené je predbežne známe, že šlo s vysokou pravdepodobnosťou o samovraždu, no vylúčené nie je ani to, že v tomto celom bol zapletený aj niekto iný. Žeby vražda priamo v Apple? To sa nám úplne nezdá, na vraždu sa totižto dá nájsť milión lepších miest ako sídlo Apple, ale v súčasnom svete človek nikdy nevie.

Apple sa samozrejme stihlo k celému tomuto incidentu aj vyjadriť a svoju úprimnú sústrasť a ľútosť nad celým týmto incidentom zdieľala aj s rodinou mŕtveho. V súčasnej dobe uvádza, že sa rodine a blízkym snaží pomôcť čo najlepšie, ako je to len možné.

Apple sídlo - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.