Len prednedávnom sme vás informovali o tom, že pociťujeme nepríjemné prehrievanie pri iPhone 11 Pro. Veľa z našich fanúšikov nám podobný jav potvrdilo. Zdá sa, že Apple v tom nie je samo. Podobný problém má aj nový Samsung Galaxy S20 Ultra s procesorom Exynos 990. Je to vôbec „tolerovateľné“ pri zariadeniach za vyše 1300€?

Samsung Galaxy S20 Ultra má problémy s prehrievaním

Dnes si človek evidentne dokonalý produkt nevyberie. Či už je to Apple alebo Samsung, v oboch prípadoch sa objavujú nedostatky, ktoré môžu používatelia viac alebo menej pociťovať na vlastnej koži. No a nemusí to byť práve príjemné.

Apple A13 Bionic má podľa nášho názoru problémy s prehrievaním. Niekedy aj menej náročná činnosť zapričíni, že nám nie je komfortné toto zariadenie držať bez krytu v ruke.

Hoci sa tomuto javu pravdepodobne mnohí fanúšikovia konkurenčných značiek smejú, treba podotknúť, že ani oni nemajú práve ideálny hardvér. Množstvo majiteľov nového Samusngu Galaxy S20 Ultra sa začína sťažovať na rovnaký problém.

Samsung Galaxy S20 Ultra dokáže natáčak v 8K. Akú daň na úložisku si to ale vypýta?
Samsung Galaxy S20 Ultra má problémy s prehrievaním

Telefón sa vraj nepríjme prehrieva. Za všetko môže procesor, ktorý bol vyvinutý samotným juhokórejským gigantom. Čipy Exynos 990 sú síce veľmi výkonné a takisto vyrobené pomocou 5nm procesu, avšak ich výsledky pri používaní, nie sú „nič moc“.

Pokiaľ má zariadenie vyslovene nepríjemne horúcu konštrukciu, používatelia sa môžu oprávnene sťažovať. Majitelia zariadení s procesorom Snapdragon 865 podobné problémy nezaznamenávajú.

Exynos 990 panikári pri zaostrovaní

Samsung Galaxy S20 Ultra je veľmi dobrým smartfónom na fotenie. Nebudeme si klamať, že svojimi šošovkami a schopnosťami, pravdepodobne porazil aj iPhone. Na druhej strane má však aj tu problémy, s ktorými sa majitelia iOS našťastie nestretávajú. Jedná sa o akési „zbesilé“ zaostrovanie. Zariadenie sa akoby nevie nastaviť na jeden bod a fotoaparát spanikári.

Aj v tomto prípade sa jedná o chybu, ktorou majú trpieť iba majitelia série s procesormi Exynos 990. Samsungu to teda evidentne v tomto prípade s vlastnými čipmi nevyšlo. Na druhej strane, ak má človek v zariadení spomínaný Snapdragon 865, Galaxy S20 Ultra by mal byť veľmi spoľahlivý. To či je to pravda však ukáže až čas…

https://twitter.com/pegasaie/status/1248199585455013890?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1248199585455013890&ref_url=https%3A%2F%2Fwccftech.com%2Fgalaxy-s20-ultra-exynos-990-problems%2F
Prečítajte si tiež  4,5 milióna Galaxy Note 4 predaných za prvý mesiac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.