iPhone 11 Pro je aktuálne vlajkovou loďou spoločnosti Apple. V tomto zariadení je v podstate všetko, čo môže moderný, kvalitný a technologický nabitý smartfón obsahovať. Napriek tomu ale nie je dokonalé. Po niekoľkých mesiacoch používania sme zistili, že sa iPhone 11 Pro až nepríjemne moc prehrieva. Človek na ňom pritom nerobí nič náročné.

iPhone 11 Pro sa prehrieva pri úplne jednoduchých úlohách.

Hoci by sme možno mali vykresľovať produkty od spoločnosti Apple len v tom najlepšom svetle, nemôžeme to urobiť, pokiaľ o tom nie sme na 100% presvedčení. iPhone 11 Pro sme začali používať prakticky bezprostredne po tom, ako sa nám ho podarilo získať na slovenskom trhu. Sú to teda približne 4 mesiace aktívneho testovania. Počas nich, sme si ho dokonalo osvojili. Je to dosť dlhá doba na to, aby sme zistili, aké má silné stránky a aké nedostatky.

V tomto prípade budeme hľadať negatíva len veľmi ťažko. Telefón má naozaj elegantný dizajn, dokonalý fotoaparát a úžasný displej. Jednoducho vás bude baviť aj po niekoľkých mesiacoch, vytiahnuť ho z obalu a trochu si ho „obchytať“, alebo sa naň len pozerať. Apple v tomto smere urobilo veľmi dobrú prácu.

Po stránke výkonu sa v ňom nachádza ešte stále najvýkonnejší mobilný procesor na svete, označený ako Apple A13 Bionic. Čip spolupracuje s operačnou pamäťou RAM, ktorá je na úrovni 4 GB.

Výsledok? Ťažko ho opísať. Pri bežnom používaní toto zariadenie absolútne nič neprekvapí. So všetkým si poradí behom chvíľky a môžete na ňom hrať pokojne aj tie najnáročnejšie hry bez toho, aby ste sa museli báť, že by ich neutialol alebo, že by sekali, mali horšiu grafiku a podobne.

iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.
iPhone 11 Pro sa prehrieva pri úplne jednoduchých úlohách.

Napriek tomu tu máme ale v súvislosti s procesorom menšiu výčitku. Paradoxne keď na telefóne spustíme náročnú hru, jeho teplota je v norme. Samozrejme, že zo zadnej strany cítime teplo, ale nie je to nič netradičné. Akonáhle ale robíme niekedy aj menej náročnú činnosť, iPhone 11 Pro sa vie natoľko zahriať, že je jeho držanie v ruke vyslovene nepríjemné a radšej ho dávame do obalu.

Nemusíte mu ani veľmi „nakladať“

Reč je napríklad o prezeraní albumov vo Fotkách, alebo niekedy aj používanie obyčajného Messengera. Nevieme, čo môže tento nedostatok spôsobovať. Pokojne môže ísť aj o softvér (veď iOS 13 vôbec nie je úplne dokonalý). Každopádne by na tom mohla spoločnosť Apple trochu zapracovať. Keď si niekto kúpi telefón pokojne aj za 1500€+, pravdepodobne z neho nechce mať ohrievač na ruky (aj niekoľkokrát denne).

Prečítajte si tiež  iPhone 11 je už lacnejší ako iPhone SE 3. Ešte stále sa oplatí kúpiť

Samozrejme našim článkom nechceme vyvolávať žiadnu zbytočnú paniku. Zaujíma nás ale váš názor. Stalo sa vám niekedy niečo podobné, alebo ste na nejakom novom iPhone zaznamenali príliš vysokú teplotu aj pri činnosti, pri ktorej to je dosť neobvyklé? Dajte nám vedieť v komentároch. Kto vie, možno to bude chyba iba jedného konkrétneho kusu. Kadečo sa dnes stáva…

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe "Midnight Green" páči najviac?
iPhone 11 Pro sa prehrieva pri úplne jednoduchých úlohách.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.