Nebudeme si klamať, Samsung Galaxy S23 Ultra je jeden z najlepších smartfónov súčasnosti. Ponúka výkonný procesor, fotoaparát so šialeným rozlíšením a zoomom, obrovský displej s krásnym zobrazením a v neposlednom rade aj férovú cenovku. Tá navyše po extrémnych zvýhodneniach klesla na nové dno. Túto ponuku by bola škoda nevyužiť.

Dôvodom je napríklad aj to, že zariadenie ponúka obrovskú 6,8″ AMOLED obrazovku s vysokým rozlíšením (3088 x 1440 pixelov) a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Samozrejmosťou je aj funkcia Always-on, vďaka ktorej budete mať informácie vždy krásne k dispozícii. O výkon smartfónu sa stará aktuálne najlepší procesor pre Android, Qualcomm Snapdragon 8  Gen 2 spolu s 8 GB RAM. Vďaka tomu sa Galaxy S23 Ultra nezapotí ani pri tých najnáročnejších úlohách.

Štandardná cena smartfónu bola ešte vo februári 2023 stanovená na 1 399 € za základný 256 GB model. Po cca štyroch mesiacoch od začiatku predaja je ale všetko úplne ináč. Telefón po kliknutí na tento odkaz zoženiete už od 979 €, čo je mimoriadne nízka cena. Platí to najmä pri pohľade na hardvér, ktorý je v prípade Samsungu Galaxy S23 Ultra skutočne na najvyššej možnej úrovni.

Len pre porovnanie, základný iPhone 14 Pro Max, ktorý nemá 256 GB ale len 128 GB pamäť sa v čase uvedenia na trh ponúkal za 1 449 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite od 1 117 €. Snáď už ani nemusíme pripomínať, že tento model bol predstavený zhruba o pol roka skôr, ako Samsung Galaxy S23 Ultra. Aj tak je však výrazne drahší.

Samsung Galaxy S23 Ultra má 200 Mpx fotoaparát a extrémny zoom

Zdroj: YouTube / Android Police / Tim Schofield (úprava redakcie)

To v čom je Samsung skutočne ako doma je fotoaparát. Zariadenie má obrovský snímač s rozlíšením až 200 Mpx a clonou f/1.7. Hoci to 99 % z vás pravdepodobne nikdy nevyužije, predsa sa môže stať, že občas budete chcieť zachytiť aj takúto obrovskú snímku plnú detailov. No a presne vtedy vám na to poslúžiť Galaxy S23 Ultra.

Čo však oceníte ešte viac sú dva 10 Mpx fotoaparáty, ktoré sú určené na fotenie s extrémnym priblížením. Smartfón ponúka štandardne až 10-násobný optický zoom, pričom vďaka špeciálnemu softvéru môžete využiť aj 100-násobný digitálny zoom. V tomto je súčasný iPhone 14 Pro Max, ktorý má 3-násobný optický, respektíve 15-násobný digitálny zoom skutočne veľmi pozadu.

Samsung Galaxy S23 Ultra má samozrejme k dispozícii aj populárny ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx, ktorý je ako stvorený na vytváranie obsahu pre sociálne siete. Videá sú samozrejme opticky stabilizované tak, aby neboli vôbec roztrasené. Natáčať teda môžete aj bez stabilizátora / gimbalu.

Výdrž batérie je podobná, ako pri iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

To v čom je, Samsung taktiež veľmi dobrý je výdrž batérie. Vďaka veľkému 5 000 mAh akumulátoru a prítomnosti moderného čipu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 vydrží na jedno nabitie podobne dlho, ako konkurenčný iPhone 14 Pro Max. Pri bežnej prevádzke teda hovoríme pokojne aj o dvoch dňoch.

Benefitom je tiež podpora rýchlejšieho, až 45 W káblového a 15 W bezdrôtového Qi nabíjania, či dokonca 4,5 W reverzného nabíjania. Poslednú menovanú funkciu iPhone do dnešných dní neponúka.

Oplatí sa Samsung Galaxy S23 Ultra? 

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Samsung

Na túto otázku si samozrejme musí vedieť odpovedať každý sám vzhľadom na svoje preferencie a finančné možnosti. Ak ste fanúšikom spoločnosti Apple a Android odjakživa nepreferujete, asi ťažko vám môžeme radiť, aby ste si kúpili Samsung Galaxy S23 Ultra. Tento telefón budete pravdepodobne po celý čas nenávidieť a nakoniec ho vymeníte za iPhone 14 Pro Max, prípadne iný model.

Na druhej strane, ak ste otvorení novým možnostiam a chcete si vyskúšať niečo iné, ako iOS s tým, že nechcete riskovať žiaden nedokonalý smartfón, myslíme si, že Galaxy S23 Ultra môže byť dobrou voľbou. Dôvodom je už len cena, ktorá má bližšie k iPhonu 14 Plus než k iPhonu 14 Pro Max. A to je nám veľmi sympatické. Môže ísť tiež o zaujímavý záložný smartfón, ktorý budete používať na pracovné účely. S procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 sa konečne neprehrieva tak, ako v minulosti. Rozhodnutie ale nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -