O skladacích smartfónoch sa hovorí čoraz častejšie a v budúcnosti by malo svoje riešenie priniesť aj Apple. Bude to však až o niekoľko rokov a navyše jeho cenovka môže presahovať hranicu 2 000 €. Pokiaľ si chcete túto technológiu vyskúšať už dnes, môžete si vybrať zo širokej ponuky zariadení. Jedným z nich je aj obľúbený Samsung Galaxy Z Flip4, na ktorom ušetríte po zľave stovky eur.

Samsung Galaxy Z Flip4 sa spolieha na obrovský 6,7″ skladací AMOLED displej, ktorý má rozlíšenie až 2640 x 1080 pixelov a ponúka aj 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Smartfón má v zloženom stave ešte jeden menší 1,9″ displej, na ktorom viete ovládať základné funkcie. Rovnako ponúka aj 5G konektivitu či procesor Snapdragon 8+ Gen 1 s 8-jadrami a 8 GB operačnou pamäťou RAM. O slabý výkon sa teda obávať nemusíte.

Čo sa týka ceny, tá sa pohybovala v čase uvedenia na trh až na hranici 1 099 €. Samsung však predstavil podobne drahého nástupcu, vďaka čomu cena za Galaxy Z Flip4 klesla extrémnym spôsobom. Po kliknutí na tento odkaz môžete zariadenie získať už za 610 €, ako úplne nové. Tešiť sa môžete na stále špičkový hardvér a hlavne skladaciu technológiu, ktorá je vo svete ešte aj dnes špeciálna. Nemá ju predsa každý výrobca.

Samsung Galaxy Z Flip4
Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe

Samsung Galaxy Z Flip4 má perfektný fotoaparát aj výdrž batérie

Na Samsungu Galaxy Z Flip4 vás poteší aj mimoriadne kvalitný zadný fotoaparát. Smartfón má dve šošovky, jednu širokouhlú a druhú ultra-širokuhlú s 12 Mpx rozlíšením a schopnosťou zaznamenávať 4K video pri 60 FPS. Perfektná je aj predná kamera, ktorá má rozlíšenie 10 Mpx.

Aby toho nebolo málo, Samsung tomuto zariadeniu doprial aj špeciálny nočný režim, vďaka ktorému vyhotovíte nádherné zábery aj v tme či šere a samozrejme optickú stabilizáciu. Vďaka tomu budú vaše videá krásne plynulé.

Samsung Galaxy Z Flip 4 v zloženom a rozloženom stave
Zdroj: NotebookCheck

Okrem iného je tu použitý veľký, až 3 700 mAh akumulátor s podporou 25 W rýchleho nabíjania a 10 W bezdrôtového nabíjania. Samsung Galaxy Z Flip4 má dokonca aj podporu pre 4,5 W reverzné nabíjanie. Viete z neho teda nabiť napríklad svoje bezdrôtové slúchadlá. O konektivitu sa stará pripojenie cez USB-C, alebo aj NFC čip. Zariadenie je odolné voči vode, nakoľko podporuje normu IPX8.

Skladačka lacnejšia, ako dvojročný iPhone 13

samsung galaxy z Flip4 a iPhone 13
Zdroj: YouTube / zollotech / Unsplash / Sahej Brar(úprava redakcie)

Pokiaľ ste fanúšikom spoločnosti Apple, len veľmi ťažko vás budeme nahovárať, aby ste si kúpili Android a ešte k tomu od Samsungu. Ak ale chcete vyskúšať novú technológiu, teraz na to máte kvôli nízkej cene jedinečnú príležitosť. Samsung Galaxy Z Flip4 sa totiž predáva výrazne lacnejšie, ako taký iPhone 13 z roku 2021.

Prečítajte si tiež  Extrémne drahé AirPods Max nepodporujú novinky z iOS 17

Aby sme si to upresnili, zariadenie od Apple sa štandardne ponúka za 899 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho viete získať od 700 €. To je stále o 100 € viac, než za koľko získate minuloročnú skladačku od Samsungu. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si chceli túto technológiu vyskúšať aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -