Pokiaľ si chcete vyskúšať skladací smartfón, teraz na to máte jedinečnú príležitosť. Hoci kedysi boli tieto technológie drahé, postupom času ich cena začala klesať na veľmi prijateľnú úroveň. Jeden z najobľúbenejších smartfónov v tejto triede Samsung Galaxy Flip4 vďaka tomu kúpite v poriadnej zľave. Ušetríte na ňom stovky eur.

Zariadenie, ktoré prišlo na trh v lete minulého roka ponúka veľký 6,7″ AMOLED displej so skladateľným pántom a rozlíšením 2640 x 1080 pixelov. Príjemným bonusom je aj 120 Hz obnovovacia frekvencia, ktorú oceníte pri animáciách, videách alebo hrách. Smartfón vie vďaka podpore najmodernejšej 5G siete veľmi rýchlo komunikovať so svetom.

Samsung Galaxy Z Flip4 používa výkonný procesor Snapdragon 8+ Gen 1 s ôsmymi jadrami a 8 GB operačnou pamäťou RAM. Rovnako sa vie pripojiť na 5G sieť a jeho základná cenovka v štandardnom predaji začína na úrovni 1 099 €. Po kliknutí na tento odkaz však zobrazíte ponuky, kde sa dá kúpiť aj za 690 €. V zľave ho má obrovské množstvo predajcov, vrátane tých autorizovaných. Stačí si len vybrať.

Samsung Galaxy Z Flip4 krásne fotí 

Smsung Galaxy Z Flip 4 zľava
Zdroj: YouTube / Yehia Radwan / Mobile Tech Review (úprava redakcie)

Náročnejší používateľ určite ocení aj kvalitné fotoaparáty, ktoré sú pri zariadeniach od spoločnosti Samsung tak trochu samozrejmosťou. Aj Z Flip4 sa spolieha na dve šošovky v zadnej časti, pričom jedna je širokouhlá a druhá ultraširokouhlá. Obe fotia v rozlíšení 12 Mpx, ktoré je absolútne dostačujúce. Predná kamera ponúka 10 Mpx rozlíšenie. 

Dobrou správou je tiež to, že Samsung Galaxy Z Flip4 dostal do vienka aj špeciálny nočný režim či optickú stabilizáciu obrazu. Tú oceníte nie len pri fotkách, ale hlavne pri videách, ktoré nebudú roztrasené.

Má obrovskú batériu a reverzné nabíjanie 

Samsung Galaxy Z Flip4
Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe

Samsung v tomto zariadení nepodcenil ani iné parametre a svoju dostupnú skladačku vybavil obrovskou batériou s kapacitou až 3 700 mAh. Tá vám zabezpečí dlhú výdrž na jedno nabitie, ktoré môže byť vďaka podpore 25 W výkonu aj veľmi rýchle.

Samsung Galaxy Z Flip4 dokonca nabijete aj 10 W bezdrôtovým nabíjaním a ak to bude nutné, využiť môžete aj pomalšie 4,5 W reverzné nabíjanie. To je ideálne na doplnenie energie vo vašom príslušenstve.

Zariadenie využíva rozšírený štandard USB-C, je vodeodolné vďaka norme IPX8 a taktiež sa v jeho útrobách nachádza NFC čip, ktorý má rôzne spôsoby využitia.

Samsung Galaxy Z Flip4 je lacnejší než 2 ročný iPhone 13. Môže to byť zaujímavý experiment 

iPhone 13 a Samsung Galaxy Z Flip4 na Slovensku
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar / YouTube / Dom Esposito (úprava redakcie)

Možno, že sa pýtate, prečo píšeme o skladacom Samsungu na webe, ktorý sa zaoberá spoločnosťou Apple. Odpoveď je vlastne úplne jednoduchá. Viacero našich čitateľov sa nás pravidelne pýta, kedy spoločnosť Apple predstaví svoj prvý skladací iPhone.

Prečítajte si tiež  Neštítilo sa im okradnúť charitu: Všetko to odhalil AirTag od Apple

Našou odpoveďou je, že ak sa to vôbec niekedy stane, s takýmto zariadením sa stretneme najskôr v roku 2025 alebo 2026. A keďže ľudí skladacie displeje lákajú, práve Samsung Galaxy Z Flip4 môže byť zaujímavá vstupná brána alebo experiment na to, aby si najmodernejšiu technológiu vyskúšali na vlastnej koži.

Niekto môže tento smartfón vymeniť za svoj iPhone, iný si ho môže zaobstarať, ako druhé zariadenie do práce na dlhodobý test. Je to iba na vás. Každopádne ale platí, že za cenu 690 €, za ktorú sa Samsung Galaxy Z Flip4 predáva, dnes nekúpite ani dvojročný iPhone 13 od spoločnosti Apple.

Samozrejme rozhodnutie, či si tento smartfón kúpiť alebo nekúpiť nechávame tak ako vždy na vás. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o Samsungu Galaxy Z Flip4 alebo celkovo o skladacích smartónoch. Má podľa vás táto technológia v budúcnosti perspektívu alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -