Samsung: „Nekopírujeme Apple“

0

Spoločnosť Samsung je jedným z najväčších konkurentov jablkovej spoločnosti. Dosť často sa stretávame s tým, ako Samsung okopíroval Apple. Dnes sme sa dočakli zaujímavého vyhlásenia týkajúceho sa AR Emoji, v ktorom sám riaditeľ divízie Samsung Mobile D.J. Koh prezradil, že Samsung sa drží svojho vlastného plánu. Je to teda náhoda?

„Máme svoj vlastný plán“

Napriek čomukoľvek je nespochybniteľný fakt minimálne to, že Samsung Mobile predstavilo svoju verziu AR Emoji tesne po Apple, čo už samo o sebe vzbudzuje akési podozrenia, že tu ktosi, čosi odkukal. D.J. Koh, riaditeľ divízie Samsung Mobile sa nás ale pri najnovšom rozhovore uistil, že firma má svoj vlastný plán, ktorého sa striktne drží a akékoľvek Animoji a AR Emoji, respektíve ich zhoda je len čisto náhoda. Samsung vraj začal na podobnej technológii pracovať ešte v roku 2001, avšak vtedajšia technológia ešte nedovoľovala to, čo dovoľuje tá dnešná. Aj preto sme sa dočkali AR Emoji až dnes, v modeli S9.

Na druhú stranu treba uznať ale aj to, že v Samsungu vyzerá technológia mierne odlišne a tak sa nedá hovoriť o 100% kopírovaní. Navyše Animoji od Apple sú omnoho viacej prepracovanejšie a fungujú lepšie ako tie od Juhokórejského giganta. Aj to sú dôvody, prečo sa Apple nemusí báť konkurencie, ktorá by mu na tomto ukradla zákazníkov. Je to skôr také vylepšenie pre používateľov budúcej S9, že ich telefón má niečo podobné ako najnovší iPhone X. Všetci ale vieme, že to ale nie je tak dokonalé.

zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk