Spomínaš si ešte na kauzu bendgate? Áno, bola to presne tá jeden a pol roka stará vec, ktorá stála za viacerými ohnutými iPhonmi vo vreckách používateľov, ktoré Apple nebolo ochotné reklamovať. Špeciálne náchylné na takéto ohnutie boli predovšetkým pluskové modely ale ani menšie 4,7″ verzie iPhonu neboli úplne bezchybné. Tak či onak, Apple už kauzou netrpí a všetko sa tak trocha “zamietlo pod koberec”. Ľudia ale nezabudli a presne preto neustále vznikajú testy, akým je aj tento. Ktorý z rivalov sa skôr ohne? 

Ktorý sa ohne skôr, iPhone alebo Samsung?

Dopredu píšeme, že bendgate sme nikdy nepodporovali a hoci máme v našej redakcií hneď 5 iPhonov 6, ani jeden sa nikomu nosením vo vrecku a bežným používaním neohol. Taktiež sme sa nikto s takýmto prípadom nestretli.

- Reklama -

Samozrejme, môže to byť aj ináč ale myslíme si, že ku kauze viac prispeli médiá ako reálne poškodené iPhony. Pokiaľ totiž človek nosí telefón v kryte alebo si dáva pozor, do ktorého vrecka ho dáva, nemalo sa mu ako stať niečo podobné. O tom ale potom, späť k téme!

iPhone 6S je zariadením, pri ktorom sa Apple poučilo a nepoužilo rovnakú zmes hliníka ako v prípade iPhonu 6. Hoci tieto zariadenia a aj ich šasi na zadnej strane vyzerajú úplne rovnako, materiál je mierne odlišný a v prípade iPhonu 6S aj podstatne odolnejší a pevnejší. Ide o letecký dural 7000, ktorý sa vo veľkom používa aj v leteckom priemysle a zariadenie je neuveriteľne pevné.

iPhone 6S bežným používaním prakticky nie je možné ohnúť a problém s tým má aj človek, ktorý sa o to pokúša. Je to teda poriadne pevný chlapík a dovolíme si tvrdiť, že sa oň nemusíš báť ani v prípade, že telefón nosíš v zadnom vrecku a často si naň sadáš. Je jednoducho tak odolný, že sa mu nič nestane.

Tak či onak, jednu malú chybičku alebo skôr slabinu má. Je to v miestach hrubých plastových pásikov na zadnej strane. Tu je jednoducho materiálu menej a telefón je tu celkovo o čosi slabší. Na videu pekne vidno, že celé šasi drží krásne pokope a vrchná časť iPhonu sa láme. Ide však len o prípad, kedy človek tlačí priamo na túto časť, pri bežnom používaní nič podobné nehrozí.

iPhone 6S - svetapple.sk

Samsung Galaxy S7 je úplná novinka a tak je v tomto teste omnoho zaujímavejší jeho výsledok ako výsledok iPhonu 6S. No a aký teda výsledok je? Výborný! Samsung očividne tiež sledoval nepríjemnú kauzu z predminulého roka a nič podobné nechcel niesť na svojom triku.

Jeho vlajková loď je poriadne pevná a ohnúť ju nie je vôbec jednoduché, čo sa týka tvrdosti, sú na tom zariadenia asi rovnako. Len tak mimochodom, telefóny boli pred tým použité na drop test.

Presne z tohto dôvodu je displej aj zadná strana Samsungu Galaxy S7 kompletne popraskaná. To však nie je nič, čo by mohlo mať akýkoľvek vplyv na tento test, skôr kozmetická chybička. Tak či onak, ak si chceš kúpiť jednu t týchto vlajkových lodí, z prípadného ohnutia alebo podobného poškodenia určite nemusíš mať strach. Oba telefóny znesú skutočne poriadnu záťaž a takáto záťaž pri bežnom používaní nevznikne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.