Samsungu sa zdá sa príliš nedarí tak ako Applu. Utojiť produkt je čoraz ťažšie avšak niektoré firmy to aj v dnešnej internetovej dobe ukážu. Apple ani Juhokórejský gigant žiaľ medzi ne nepatria a prekvapenia vychádzajú na verejnosť skôr ako sú prekvapeniami. Pozrime sa spolu na nový Samsung 9 a Samsung 9+. 

Novinky od Samsungu

Niekdy a to hold udržať nepodarí. Nie len Apple čelí známym únikom, ktoré sa dostávajú na verejnosť skôr ako kľúčové produkty na trh. Ľudia sú jednoducho zvedaví a niečomu podobnému sa už asi v dnešnej dobe nedá vyhnúť. Juhokórejská spoločnosť tento rok predstaví svoj model, ktorým bude chcieť bojovať proti iPhonu a ostatnej konkurencii. Jeho označenie bude S9 a S9+ a my poznáme mnohé detaily. Medzi ne samozrejme patria aj fotografie či rendery dizajnu. Pozrime sa teda na to.

Dizajn

Začnime asi dizajnom tohto produktu. Pokiaľ očakávaš veľké zmeny, nič takéto sa v tomto prípade nekoná. Hoci sa aj v tomto smere odohrajú nejaké úpravy, pôjde skôr o jemné vylepšenie minuloročných tvarov. Zaujímavé je ale aj to, že Samsung sa zdá sa chce čo najviac odlíšiť od svojho najväčšieho súpera z kruhov Apple. Dizajn nám už v podstate iPhone nepripomína ani len náznakom a požičiava si skôr od iných čínskych firiem.

Najväčšie zmeny môžeme badať asi na zadnej časti zariadenia. Tu sa napríklad snímač otlačku prstov nachádza pod fotoaparátom a nie vedľa neho tak ako to má súčasne dostupný model S8. Je pravda, že toto uloženie dáva väčšiu logiku a bude omnoho príjemnejšie aj pre používateľov. Minuloročné modely ho majú skrátka príliš vysoko a používatelia využívajú skôr primitívnejší systém odomykania Iris Scaning (ten sa tomu od Apple žiaľ ani len nepribližuje).

Fotoaparát

Pri dizajne sa síce v Samsungu moc neinšpirovali, no za to pri fotení to už je trošku ináč. Po vzore “pluskových” modelov od Apple chce táto spoločnosť priniesť duálnu šošovku fotoaparátu ale len na väčší model S9+. Základný model S9 si bude musieť vystačiť len s jedným objektívom.

Väčší z dvojice bude mať logicky o dosť väčšie rozmery, budú iné ako pri minuloročnej generácií a tak nebudú sedieť nijaké púzdra. Používatelia si budú musieť všetko kupovať na novo. Vraj to je dôvod, preťo nemohla byť šošovka aj na menšom modeli, skrátka sa tu nezmestila. My si ale skôr myslíme, že je to len ťah ako prinútiť používateľa priplatiť viac za väčší model. Nie pre každého je lákadlom väčší displej. Takto budú mať používatelia viacej dôvodov minúť svoje ťažko zarobené peniaze.

Novinka ponúkne tiež variabilnú clonu, ktorá sa bude pohybovať medzi f/1.5 a f/2.4. Bude to pravdepodobne jedna z najväčších inovácii, ktoré Samsung tento rok predstaví. Bude však výsadou len pre model s duálnou šošovkou. Nakoniec už dodáme len údaj o rozlíšení fotoaparátu. S9 a S9+ by mali obe priniesť 12mpx. Moc sa teda na to tešíme a uvidíme, ako novinky obstoja pri najväčšom súperovi, iPhone X!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here