Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že populárna chatovacia aplikácia WhatsApp sa trochu lepšie prispôsobí dobe a bude ponúkať možnosť skupinových hovorov pre viac ako 4 osoby (ktoré sú povolené dnes). Bližšie detaily sme ale do tejto chvíle nepoznali. Dnes o nich informovala samotná spoločnosť WhatsApp.

WhatsApp a lepšie skupinové hovory

Pokiaľ by sme mali označiť najznámejšiu aplikáciu na písanie správ, určite by to bol WhatsApp alebo Messenger. Prvý menovaný má aktuálne viac ako 2 miliardy aktívnych používateľov po celom svete. V čase koronavírusu ho ľudia pochopiteľne používajú oveľa viac, ako tomu bolo doteraz. Už dlhé roky je tu aj možnosť uskutočňovať video-hovory. Dokonca ich môžete zdieľať „až“ so štyrmi osobami súčasne.

Keďže ale vonku vládne pandémia a ľudia sa stretávajú skôr online ako „offline“, firma na tom ešte trochu zapracovala. Najnovšie na svojom Twitter účte oznámila, že pridala ďalších 4-och účastníkov video-hovoru, vďaka čomu môže komunikovať až 8 používateľov naraz. Nebude to teda ideálne len pre komunikáciu vrámci vašej komunity priateľov. Nové vylepšenie sa skvelo hodí vrámci menších firiem a podnikov, kde sa dajú uskutočňovať jednoduché video-porady…

Zatiaľ nevieme, kedy sa tohto vylepšenia dočkáme všetci. Je súčasťu aktualizácie 2.20.50.25, ktoré momentálne WhatsApp vo veľkom testuje, v rámci beta programu. Táto novinka bude samozrejme dostupná pre iOS aj Android. Na to, aby ste ju mohli používať, budete musieť mať (logicky) nainštalovanú poslednú aktualizáciu (to platí pre všetkých aktérov videohovoru). Tak čo, hodí sa vám toto vylepšenie, alebo je pre vás bezpredmetné?

Prečítajte si tiež  Nikto vám nedá toľko, koľko vám vie Apple Vision Pro sľúbiť: Tieto predstavené funkcie súprava neponúkne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.