Apple Store obchody sú vo svete architektúry tak trošku umením. Nijako to nesúvisí s tým, čo sa v nich predáva, no ich dizajn je vždy dokonalý, čistý a netradičný. Apple rado používa vo svojich obchodoch novinky, ktoré sú vo svete často krát nevídané. Najnovšie sú to napríklad obrovské posuvné dvere v Apple Store v San Franciscu. Pri tomto obchode však ešte zostaneme, zistili sme, koľko stojí sklenené schodisko na druhé poschodie. Finálnej sume nebudete veriť!

Schody zo skla v Apple Store stoja neuveriteľné peniaze!

Sklenené schodisko bol vždy tak trošíčku sen Steva Jobsa, zakladateľa spoločnosti Apple, ktorý si tento svoj sen splnil už v roku 2001, keď otvoril Apple Store na 5th Avenue v New Yorku. Práve tú nájdeme obrovské schodisko smerujúce do prízemia, kde sa celá predajňa nachádza. Dnes sme sa dozvedeli, koľko takéto schodisko Apple stálo v najnovšom Apple Store, ktorý sa nachádza v San Franciscu. Sú to neuveriteľné peniaze!

- Reklama -

Apple takéto schody komponuje skoro do každého jedného Apple Store, je to už tak trochu tradícia, no pri pohľade na účet, ktorý je v tomto pohľade až 1 milión dolárov, ide o poriadne drahú tradíciu. Pokiaľ si to rozpočítame, jeden schod v obchode stoja presne 33 000$, čo je asi 29 000€. Za to si už človek môže kúpiť slušnú limuzínu. Na druhej strane, so sklom to asi nie je úplne sranda a na to, aby bolo všetko bezpečné, musí podliehať veľmi zložitému technologickému procesu.

Tiež je pravda taká, že schody za milión nebolo to najdrahšie, čo v Apple Store nájdeš. Ešte drahšie vyšlo hasičské zariadenie, ktoré spoločnosť Apple vyšlo na 2,28 milióna dolárov. To tiež nie je najmenšia suma. To, koľko stáli obrovské posuvné dvere v tomto obchode v súčasnosti nevieme ale domnievame sa, že čiastka nebola najmenšia. Rovnako tak nevieme ani celkovú cenu daného Apple Store. Každopádne výsledok stojí za to a je radosť sa naň pozerať. Otázne je len to, či sa to za tie peniaze oplatilo, no my myslíme, že áno!

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.