Aktuálne zmeny, ku ktorým dochádza na európskom trhu nútia spoločnosti k tomu, aby prehodnotili svoje podnikanie. Ako píše Teslarati, nevyhne sa tomu ani firma Shell, ktorá sa rozhodla pre rázny a strategický krok. Tento plynárenský a ropný gigant oznámil, že v najbližších rokoch plánuje zatvoriť približne 1 000 svojich čerpacích staníc. Dôvodom sú elektromobily.

Uvedený krok podčiarkuje záväzok spoločnosti posilniť infraštruktúru nabíjania elektrických vozidiel (EV), ktorých počet neustále rastie. V najnovšej správe, v ktorej sa spoločnosť podrobnejšie venuje svojej stratégii energetickej transformácie sa uvádza, že v rokoch 2024 a 2025 chce každoročne zmeniť 500 maloobchodných prevádzok a zamerať sa na rozvíjajúci sa trh s elektromobilmi.

Stratégia spoločnosti Shell zahŕňa budovanie verejných nabíjacích staníc pre elektromobily, pričom jej ambíciou je rozšíriť súčasnú sieť z približne 54 000 nabíjacích bodov na úctyhodných 200 000 do roku 2030.

Toto rozhodnutie odráža uznanie rastúceho dopytu po infraštruktúre pre elektromobily, keďže svet sa viac prikláňa k elektrickej mobilite.

Spoločnosť Shell rozmýšľa strategicky. Elektromobily sú budúcnosť 

Shell elektromobily
Zdroj: DALL-E

Zameranie sa na verejné nabíjacie stanice pre elektromobily, na rozdiel od domácich nabíjacích riešení, je strategické. Spoločnosť Shell sa totiž domnieva, že táto oblasť je v súlade s jej silnými konkurenčnými stránkami a využíva jej rozsiahlu globálnu sieť čerpacích staníc.

Navyše, keď po cestách prestane jazdiť väčšie množstvo spaľovákov, firma bude mať a tento problém alternatívne riešenie. Ľudia na „pumpách“ nebudú tankovať, ale prostredníctvom nabíjačiek dopĺňať svoje akumulátory elektrickou energiou.

Tento prístup nielenže rieši potreby zákazníkov, ale tiež dopĺňa existujúcu maloobchodnú ponuku spoločnosti Shell, pričom zákazníkom umožňuje využívať vymoženosti, ako je káva a občerstvenie, zatiaľ čo si nabíjajú svoje vozidlá.

Tento proces trvá v súčasnosti výrazne dlhšie, než klasické tankovanie benzínu, alebo nafty. Spoločnosť predpokladá, že nový obchodný smer prinesie vnútornú mieru návratnosti dvanásť, alebo viac percent.

Shell chce mať do roku 2050 nulové čisté emisie oxidu uhličitého

Stratégia spoločnosti Shell v oblasti energetickej transformácie sa neobmedzuje len na nabíjanie elektrických vozidiel. Spoločnosť upravuje svoje ciele v oblasti emisií oxidu uhličitého na nasledujúce desaťročie a potvrdzuje svoj záväzok dosiahnuť do roku 2050 nulové čisté emisie oxidu uhličitého.

Medzi rokmi 2023 až 2025 sú naplánované investície vo výške 10 až 15 miliárd USD do nízkouhlíkových energetických riešení, ktoré pokrývajú oblasti, ako sú veterné parky na mori a vývoj batérií pre elektromobily.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa na to, ako vyzerá iOS 16 vďaka prvým beta verziám
Môže ťa zaujímať
- Reklama -