Česká automobilka Škoda sa evidentne nestratí ani vo svete počítačových hier. Len nedávno sa objavili jej modely Enyaq v celosvetovom hite Fortnite, no ako sa ukazuje, Škoda týmto nekončí. Ako informuje na svojej oficiálnej internetovej stránke, jej ďalšou métou je známa závodná séria Gran Turismo 7, ktorú poznajú hráči hernej konzoly PlayStaton.

Práve pre nich automobilka vytvorila špeciálne superšportové vozidlo Vision Gran Turismo, ktorého dizajn je jednoducho úchvatný. Hráči si budú môcť s týmto futuristickým konceptom zajazdiť už od dnešného dňa (25. apríla 2024), pričom by mali vedieť, že jeho tvary kombinujú dizajnový jazyk Modern Solid s bohatou históriou značky v motoršporte.

Inšpirácia na vznik Škoda Vision Gran Turismo ochádza z modelov ako Škoda 1100 OHC a 130 RS, ktoré majú hlboké korene v závodnej histórii.

Škoda Gran Turismo je premyslená do posledných detailov

Škoda Vision Gran Turismo
Zdroj: Škoda

Virtuálny model musel spĺňať vysoké štandardy herného sveta. Martin Porteš, líder dizajnérskeho tímu vysvetľuje, že vozidlo bolo navrhnuté s ohľadom na stovky technických parametrov hry.

Aj keď ide teda o koncept, jazda v ňom by mala byť maximálne realistická. Koniec koncov, presne týmto prístupom sa preslávila celá herná séria Gran Tursimo.

Elektromobil s pohonom všetkých štyroch kolies disponuje štyrmi elektromotormi a výkonom až 800 kW, vďaka čomu sa bude môcť porovnávať s tými najlepšími autami, ktoré sú dostupné v hre.

Škoda Vision Gran Turismo
Zdroj: Škoda

Lítium-iónové batérie sú pri tom umiestnené v podlahe a elektromobil využíva 800-voltovú architektúru či aktívnu aerodynamiku.

Dizajn inšpirovaný legendou z roku 1957 a interiér, kde sa začínalo netradične od volantu

Škoda Vision Gran Turismo volant
Zdroj: Škoda

Zaujímavý je tiež spôsob návrhu tohto vozidla. Zatiaľ čo pri sériovom aute sa vždy začína pri návrhu vnútorného priestoru a pokračuje sa s detailmi ako sú napríklad volant a ovládacie prvky, pri práci na Škoda Vision Gran Turismo to bolo presne naopak.

Škoda Vision Gran Turismo volant
Screenshot

Dizajnéri najskôr navrhli volant, ktorý má všetky potrebné herné prvky a následne pokračovali so zvyškom kokpitu. Keď sa naň pozriete, uvidíte, ako moc je prepracovaný.

Exteriér vozidla je potom inšpirovaný legendárnym modelom modelom Škoda 1100 OHC z roku 1957, na ktorom sa pred dvoma rokmi zviezol aj Jeremy Clarkson po Piešťanskom letisku, keď na Slovensku natáčali prvý diel The Grand Tour.

Toto vozidlo odkazuje na závodné úspechy a historickú odkaz značky

Škoda Vision Gran Turismo a Škoda 1100 OHC
Zdroj: Škoda

Farebné varianty vozidla siahajú od elegantnej zelenej, ktorá odkazuje na koncept Vision 7S, až po tradičné bielo-modré sfarbenie s červenými detailmi, ktoré pripomínajú úspechy Škoda 130 RS na Rally Monte Carlo. Viac si môžete pozrieť v oficiálnom traileri.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 okopíruje Apple. Dostane kľúčovú novinku z iPhonu 14, ktorú však značne vylepší

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -