Blokátory reklám používa takmer každý z nás kvôli tomu, že nechce byť pri prehliadaní internetu vyrušovaný otravnými reklamami, vyskakujúcimi oknami alebo nechce byť sledovaný. Iné je to však vtedy, ak na internete surfuješ cez iPhone a mobilný internet. Každý bajt dát je cenný a tak je prirodzené, že blokátory obsahu sú aj v Safari.

Skús bezplatný blokátor reklám Focus od Mozilly pre Safari v iOS

Spoločnosť Mozilla, ktorá je známa najmä tým, že stojí za webovým prehliadačom Firefox. Ten sa zakladá na slobode internetu a zároveň jeho bezpečnosti. Dôkazom toho je aj napr. ďalší webový prehliadač Brave, s ktorým je anonymita zaručená.

- Reklama -

Mozilla však ide ďalej a v App Store od nej nájdeš aj bezplatný blokátor obsahu pre Safari, ktorý ti zaručí prehliadanie webových stránok bez reklám. Aplikácia Focus síce neponúka rozsiahle funkcie, ako napr. 1Blocker, zato jednoduchosť je vo Focuse na prvom mieste.

Medzi funkcie aplikácie patrí blokovanie reklám všeobecne, bez možnosti selektovania povolených, blokovanie sledovania, sociálnych sietí či ostatného obsahu. Táto posledná možnosť však môže spôsobiť chybné načítanie stránok. Blokovať tiež môžeš aj fonty z rôznych stránok, kde bude text nahradený predvoleným štýlom písma. Ďalšie možnosti v aplikácii nie sú, takže nastaviť iné veci, napr. whitelist, odstránenie upozornenia cookies, atď. nemôžeš.

Na druhej strane je to však dobré, keďže na blokovanie reklám ti stačí zapnúť len jednu funkciu z ponuky. Tak, ako pri iných blokátoroch, aj Focus od Mozilly podporujú iPhony novšie ako 5s, vrátane. Prečo by si mal používať blokátor? Nie je to len preto, že stránky sú zbavené obsahu, ktorý môže pri prezeraní webu na iPhone zaberať veľa miesta, ale aj preto, že ti šetrí dáta.

Stiahnuť Focus by Mozilla

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -