Najnovšia aktualizácia operačného systému iOS 18, prinesie zaujímavú novinku, vďaka ktorej budeme ešte detailnejšie informovaní o procese nabíjania. V časti Nastavenia v menu Batéria sa objaví nové informačné okno, ktoré vás upozorní na pomalé nabíjanie iPhonu.

Táto nová funkcia poskytne užívateľom informácie o tom, či bol ich iPhone nabíjaný pomocou nabíjačky, ktorá nabíja pomalšie než je štandard. Okrem upozornenia sa dočkáme aj detailného panelu, ktorý ponúkne dlhodobý pohľad na rýchlosť a efektivitu nabíjania jablkových smartfónov.

iOS 18 vás upozorní na pomalé nabíjanie iPhonu

Zobrazenie období pomalého nabíjania bude zobrazené prostredníctvom oranžového pruhu v prehľade využitia batérie, ktorý ukazuje dáta za posledných 24 hodín alebo 10 dní.

Táto vizuálna indikácia je obzvlášť užitočná, keďže mnohí používatelia si nemusia byť vedomí toho, že ich nabíjačka nabíja pomalšie, než by očakávali.

iOS 18 nastavenie batérie
Zdroj: Reddit / r/iOSBeta

Problém však môže nastať pri používaní bezdrôtových nabíjačiek, ktoré sú označené ako kompatibilné s MagSafe, no v skutočnosti sú obmedzené na nižšiu rýchlosť Qi. Táto nová funkcia by tak mohla byť prospešná pre užívateľov, ktorí chcú pochopiť, prečo ich zariadenie nie je nabíjané optimálne rýchlo.

Zatiaľ sa zdá, že nie je možné zapnúť upozornenie na pomalé nabíjanie automaticky, čo by mohlo byť vnímané ako užitočnejšia vlastnosť. Ak sa používateľ bude chcieť informovať o stave rýchlosti nabíjania, bude sa musieť manuálne presunúť do sekcie v Nastaveniach.

Je však možné, že Apple v budúcich aktualizáciách ponúkne notifikácie, čím by sa zvýšilo povedomie o forme nabíjania iPhonu.

Zdroj: Apple

K upozorneniam na pomalé nabíjanie je pridané aj informačné tlačidlo, ktoré by malo viesť k dokumentu podpory. V súčasnosti však tento dokument ešte nie je dostupný, čo môže spôsobiť určitú mieru zmätku medzi užívateľmi.

Nový iOS 18 je však na svete len niekoľko dní a nachádza sa vo vývojárskej beta verzii, preto sú nedostatky celkom pochopiteľné. Uvidíme, ako Apple túto zaujímavú funkciu vyšperkuje v oficiálnej aktualizácii.

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  Takto Apple zmenil ovládacie centrum v iOS 18

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -