Kreativite sa medze nekladú. Ľudia robia na YouTube rôzne veci. Tentokrát sa objavilo video, v ktorom sa istá partia rozhodla, že nafotí skoro rovnaké snímky, aké môžeme nájsť v operačnom systéme macOS (pozadia). Niečo takéto je samozrejme veľká výzva. Môže to byť ale aj zaujímavé dobrodružstvo.

„Prefotili“ všetky pozadia od Apple

Jablková spoločnosť mala na domovskej ploche svojich počítačov vždy nádherné (vstavané) obrázky. Samozrejme, že tomu predchádzal náročný proces fotenia, vyberania a schvaľovania. Rozhodovanie o tom, ktorá fotografia môže byť vybratá je v tomto prípade kľúčové. Dôvod je prostý. Dá sa povedať, že v podstate reprezentuje samotný systém. Mnohí z vás určite poznajú jednotlivé verzie, práve podľa pozadia, s ktorým boli uvedené na trh.

Partia mladých chalanov sa teraz rozhodla, že si urobí dlhý výlet a nafotí všetky pozadia s pomocou profesionálnej techniky ešte raz. Je to zaujímavé už len preto, lebo všetko môžete vidieť aj na kvalitne spracovanom videu, ktoré zachytáva miesta samotných záberov. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o tom, v akom sa nachádzali prostredí.

Samozrejme, že sa v tomto prípade nepodarilo všetko dokonalo napodobniť. Predsa len tu zohráva svoju úlohu viacero faktorov, ako počasie, teplota, ročné obdobie, oblačnosť a podobne. Napriek tomu si ale myslíme, že je výsledok mimoriadne zaujímavý a bude sa vám páčiť. Samotné video má len 13 minút.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iPadOS 14.4 pre všetky podporované iPady
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.