Pokiaľ radi používate Skype, máme pre vás skvelé správy. Na mobilnom operačnom systéme iOS (alebo iPadOS) si tento týždeň môžete nainštalovať novú aktualizáciu, ktorá prináša šikovné vylepšenie. Skype je po novom schopný v rámci komunikácie rozmazať pozadie, ktoré sa nachádza za vami na kamere.

Skype a rozmazávanie pozadia

Ak s niekym telefonujete, no sedíte napríklad v obývačke alebo v miestnosti, kde je neporiadok, môžete využiť jednoduché vylepšenie, ktoré dnes pridali vývojári do mobilnej aplikácie Skype. To je schopné automaticky rozmazať pozadie tak, aby nebolo vidno, čo sa na ňom nachádza. Celý videohovor sa tým pádom sústredí na vás (na vašu tvár a telo) a nie na miesto, kde sa nachádzate.

Za všetkým stojí šikovná umelá inteligencia, ktorá bola vyvíjaná niekoľko rokov. Jej úlohou je detekovať vaše vlasy, ruky, paže a ďalšie detaily. Následne dokáže šikovne oddeliť postavu od pozadia aj bez ďalších senzorov, ktoré poznáme napríklad z Face ID. Autori tvrdia, že myšlienkou novej funkcie môže byť napríklad zakrytie obchodných plánov na tabuli, ktorá sa nachádza za používateľom (napríklad v kanceláriách). Podobne to funguje aj v aplikácii Microsoft Teams.

My si myslíme, že používatelia budú rozostrenie využívať v praxi skôr na to, aby nikto nevidel do ich súkromia, v prípade, že pracujú z domu. Celý efekt pripomína bokeh, ktorý poznáme z portrétnych fotografií na našich iPhonoch. V redakcii sme to už samozrejme vyskúšali a musíme povedať, že to funguje celkom dobre. Používate Skype alebo dávate prednosť inej platforme? Aká to je?

Skype pre iOS dostal aktualizáciu. Prináša užotočnú funkciu.
Skype pre iOS dostal aktualizáciu. Prináša užotočnú funkciu.
Prečítajte si tiež  Vyzrel Apple nad Európsku úniu s iMessage? Službu nemá prečo odomykať pre Messenger či WhatsApp
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.