Skype patrí k home office miliónov používateľov po celom svete. V Microsofte na ňom pracujú a snažia sa priniesť novinky aj v čase karantény. Dnes pribudli vylepšenia, ktoré určite oceníte. Nemusíte si sťahovať aplikáciu a dokonca sa ani prihlasovať k účtu na to, aby ste sa pripojili k videokonferencii.

Skype dostal vylepšenia

V Microsofte sa v poslednej dobe skutočne snažili a vytvorili vylepšenie pre Skype, ktoré uľahčí jeho používanie obrovskému počtu ľudí. Povedzme si na rovinu, že neustále sa prihlasovanie do aplikácie, či jej sťahovanie mohlo pôsobiť trochu otravne. Je rok 2020 a na internete máme aj iné, jednoduchšie možnosti, cez ktoré sa dá komunikovať. Skype sa ale nevzdáva a urobil krok, ktorý mu celé roky chýbal.

Na jeho používanie vám už bude stačiť iba jedinečný odkaz, ktorý vygenerujete jedným kliknutím a rozpošlete ho všetkým napríklad cez Messenger alebo Mail. Klient teda iba klikne na link a automaticky sa prihlási k videokonferencii bez akýchkoľvek iných, zdĺhavých a nastavovacích procesov. Zaujímavá je aj výhoda, pri ktorej môžete tento link opätovne používať. Jeho nastavenie nie je časovo obmedzené. Ak chcete robiť nejakú videokonferenciu pravidelne, stačí klikať rovnaký odkaz.

Pokiaľ teda používate Skype, toto bolo len jedno z mnohých vylepšení, ktorých sa aplikácia pri poslednom update dočkala. Uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej. Podľa mnohých odborníkov z oblasti IT už dnes celkom zásadne dobehla Zoom, ktorý bol pre podobné benefity vo svete veľmi populárny…

Prečítajte si tiež  Spotify zavádza absolútne geniálnu vec, ktorú budete milovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.