Už v pondelok sa odohrá jedna z najväčších konferencií Apple za tento rok. Pôjde o WWDC 2015, na ktorej sa okrem iného dozvieme aj viacej noviniek ohľadom iOS 9 či OS X 11, ktorého presné meno doposiaľ nepoznáme. Apple tu však možno predstaví aj novú Apple TV, čo by pri sledovaní cez online stream mohlo naozaj stáť za to. Ako však sledovať konferenciu, keď nemám Mac? Je to jednoduché!

Základ je VLC

Pokiaľ si aspoň ako tak zdatný vo Windowse a tento operačný systém ovládaš už nejaký ten piatok, VLC ti asi netreba predstavovať. Ide jednoducho o prehrávač, ktorý okrem všetkého, od hudby až po filmy, spustí aj live stream konferencie Apple! A netreba pritom ani príliš maturovať, je to celé veľmi jednoduché a ak sa budeš držať tohto návodu, konferenciu si pozrieš aj na svojom PC s Windowsom!

Návod

Základom všetkého je Network Stream, ktorý VLC obsahuje. Nájdeme ho v zložke Media odkiaľ budeme pokračovať na Open Network Stream. V čase kedy sa bude celá konferencia Jablkovej spoločnsoti odohrávať zadáš:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

a zvolíš možnosť prehrať. Konferencia sa začne presne o 19:00 miestneho času a práve vtedy treba tento úkon vykonať. Potom si už môžeš naživo vychutnávať novinky, ktoré práve spoločnosť predstavuje!

Prečítajte si tiež  Základný iPhone SE 3 kúpite v zľave. Nainštalujete naň aj iOS 17 a vydrží vám roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.