Ľudia na internete majú pocit slobody a anonymity. Práve to im dodáva množstvo odvahy na to, aby písali rôzne komentáre a príspevky, ktoré sú plné urážok, vyhrážok, vulgarizmov či neposlednom rade aj nenávistných prejavov. Ako však informuje polícia na svojej FB stránke, všetko má svoje hranice.

Špecializovaný trestný súd si konkrétne posvietil na 41 – ročného muža z Popradu, ktorý v diskusiách vystupoval pod pseudonymom „SPAĽOVŇA ŽIDÁKOV – SLNIEČKÁROV – LIBERÁLOV“.

Dokopy stihol napísať viac, ako 90 problematických výrokov, za ktoré teraz spoznal svoj exemplárny trest. Z jeho výšky budete prekvapení.

Popradčan dostal až 5 ročnú podmienku s tým, že pokiaľ by ju porušil a so svojou aktivitou na internete pokračoval, automaticky by išiel až na dva roky do väzenia. Autor problematických výrokov už teraz vie, že si ho polícia ľahko nájde.

Naposledy sa jej to podarilo prostredníctvom IP adresy, z ktorej sa pravidelne prihlasoval na web. Muž, ktorý bol hrdina na internete sa snažil z celej situácie pred sudcom vykrútiť s klasickými tvrdeniami, že za počítačom nesedel on.

To mu však nikto neuveril a nepomohli ani rôzne anonymné kontá v diskusiách či desiatky e-mailových adries, z ktorých sa pravidelne prihlasoval do svojich účtov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Netflix má ďalší problém, kvôli ktorému mieri pred súd. Preťažuje internetovú sieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -