Pokiaľ podnikáte alebo si jednoducho potrebujete pri vašej práci prezerať firemné štatistiky, táto aplikácia je pre vás ako stvorená. Jej slovenský pôvod zastrešuje agentúra nakodi.me a jej funkcie vám uľahčia zdĺhavé vyhľadávanie na internete. Toto je slovenská aplikácia FIŠTA.

Slovenská aplikácia FIŠTA.

Na Slovensku poznáme viacero stránok, na ktorých sa môžeme informovať o firemných štatistikách a údajoch. Hovoríme o stránkach ako FinStat alebo foaf.sk. Problémom je ale to, že ani jedna z týchto stránok nemá svoju aplikáciu a tak sa musíte pri vyhľadávaní preklikávať cez internetové stránky, čo nemusí byť úplne pohodlné. Za týmto účelom vznikla aplikácia FIŠTA, ktorá je dostupná ako pre App Store tak aj pre Google Play. Je maximálne jednoduchá a prehľadná.

Jej dizajn je navrhnutý tak aby sa tu používateľ nestratil. Presne preto tu nájdeme skutočne „strohé“ používateľské prostredie, pri ktorom vás nevyrušujú žiadne zbytočné prvky. Dostávate len faktické informácie podané tou najprehľadnejšou možnou formou. Do vyhľadávania, ktoré sa vám otvorí okamžite potom ako spustite aplikáciu stačí zadať názov firmy alebo IČO. Akonáhle si firmu vyhľadáte dostanete sa do jej priečinku, kde sú všetky základné údaje či grafy.

Na to aby ste sa tu ešte prehľadnejšie mohli pohybovať, v spodnej časti sa vám po otvorení objaví jednoduché menu, ktoré slúži ako akési skratky. Nájdete tu napríklad Základné, Osoby, Finančné, Risk, Grafy. Pomocou nich si môžete jednotlivé údaje prepínať.

Zatiaľ iba prvá verzia

Pred tým ako sme o tejto aplikácii niečo napísali, samozrejme sme si ju aj vyskúšali. Momentálne je vo svojej prvej verzii 1.0 a pochopiteľne môže mať nejaké nedostatky. Je to ale dobrá výzva k tomu aby sa postupne vyvíjala a posúvala vpred. Preto pokiaľ zbadáte akékoľvek problémy alebo si myslíte, že je niekde priestor na zlepšenie, napíšte e-mail na adresu hello@nakodi.me a oznámte to vývojárom. Za nás asi jediným problémom aplikácie je trochu dlhšie vyhľadávanie.

Máme jednoducho pocit, že sa dáta načítavajú dlhšie ako by sa mohli. Tak isto sme sa pár krát stretli s ojedinelým problémom, že sa nám nedarilo vyhľadávať ďalšiu firmu, pretože políčku so zadávaním názvu firmy alebo IČO bolo sivé a akoby prebiehalo vyhľadávanie (aj keď sme sa ho pokúsili zastaviť).

Na druhú stranu ide ale len o malé nedostatky, ktoré dúfajme autori veľmi rýchlo vyriešia. Za nás ide o veľmi užitočný, prehľadný a jednoduchý produkt, ktorý si navyše môžete stiahnuť úplne zadarmo. Presne preto pokiaľ podnikáte alebo potrebujete vedieť údaje o iných firmách neváhajte aplikáciu FIŠTA vyskúšať.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 plus už nemá najlepší fotoaparát!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.