O Apple Pay na Slovensku sa toho už popísalo pomerne veľa. Služba príde tento mesiac. Dátumov, kedy by to malo byť bolo viac. Najviac sa špekulovalo o 25. júne, ktorý nám potvrdili aj naše zdroje. Dnes to vyzerá, že sa nám dátum podarilo naplniť. Posunie sa iba o deň. Potvrdila to aj Slovenská sporiteľňa.

Slovenská sporiteľňa a jej tlačová konferencia

Ako informoval portál zive.aktuality.sk, Apple Pay príde na Slovensko túto stredu (nie teda v utorok tak ako sa to predpokladalo). Slovenská sporiteľňa to nepriamo potvrdila rozoslaním pozvánok na tlačovú konferenciu, ktorá sa týka práve spustenia služby na Slovensku. Konferencia sa uskutoční 26.06.2019 a teda v dátum spustenia služby. Bol by nezmysel, aby bola táto konferencia o deň neskôr ako bude služba spustená. Rovnako tak nemôže byť ani omnoho skôr, keďže by ľudia museli čakať minimálne 6 dní na utorok budúceho týždňa.

Medzi prvými bankami, ktoré budú novú platobnú metódu od Apple podporovať bude okrem Slovenskej sporiteľne aj Tatra Banka, mBank či J&T banka. Pokračovať má Poštová banka a 365 banka. Čo sa týka ostatných inštitúcií zatiaľ ich stanovisko nepoznáme. Je ale zrejmé, že sa rýchlo prispôsobia trhu a službu taktiež spustia v dohľadnej dobe. Dôležité je tu povedať aj to, že platenie cez Apple Pay má na Slovensku dokonalo rozvinutú infraštruktúru. Naša krajina je už roky pripravená. Bezkontaktné platby sú u nás obľúbené. Aj preto so spustením nebude žiaden problém. Podporovaných má byť až zhruba 45 tisíc platobných miest.

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie

Na Slovensku čakáme už 4 roky…

Od predstavenia Apple Pay ubehlo 5 rokov. iPhone 6 a iPhone 6 Plus spolu s hodinkami Apple Watch mali po prvý krát zabudované NFC čipy v zadnej časti tela. Predstavené boli 9. septembra 2014. Služba bola spustená o čosi neskôr teda v roku 2015. Prešlo naozaj dlho mesiacov a rokov kým sme konečne začali mať reálnu nádej, že sa dostane aj ku nám. V prvom rade malo Apple logicky za cieľ vybaviť väčšie štáty, potom tie menšie.

Tomuto sme rozumeli. Čomu sme ale nerozumeli bol fakt, prečo to spoločnosti tak dlho trvalo u nás. Keby sa jednalo o obdobie 1. roka, dalo by sa to pochopiť. 4-5 rokov je ale skutočne moc. Dúfajme teda, že používatelia hneď po spustení (pravdepodobne už 6:00) budú môcť spokojne službu využívať a tiež, že s ňou budú v konečnom dôsledku spokojní. Apple a ani banky si po tak dlho trvajúcej usilovnej snahe určite neprajú aby boli ľudia z Apple Pay sklamaní.

zdroj: Zive.sk

ZDROJZive
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here