Apple Pay sa na Slovensko chystá už pomerne dlho. Pôvodne sme mali informáciu o 25.06.2019 avšak neskôr to narušil dátum 15.06.2019 (o ktorom sme vás formou aktualizácie informovali tu). Nakoľko ale Apple Pay u nás nie je a nevyšiel ani ďalší dátum s ktorým operovali ostatní, vychádza nám to na pôvodný dátum od prvých dvoch zdrojov. Apple Pay na Slovensku nakoniec za týždeň.

Apple Pay na Slovensku nakoniec za týždeň, všetko do seba zapadá.

Hoci sme boli aj my zmätení dátumom, ktorý napokon nenastal, stále sa držíme pôvodného, ktorí nám potvrdili dva nezávislé zdroje a ktorý tak akosi do konceptu Apple Pay zapadá. Pokiaľ sa pozrieme na spúšťanie služby v iných štátoch takmer s istotou môžeme povedať, že sa tak stalo vždy v utorok (niekedy v stredu). Nebolo to teda na konci týždňa tak ako sme to uvádzali my a sami sme sa trochu zmiatli. Dva nezávislé zdroje nám potvrdili, že by služba mala prísť práve 25.06.2019 (dokonca aj Apple Pay v Českej Republike prišlo 19.02.2019 čo vychádza na utorok).

Ak si otvoríme kalendár na našom iPhone, zistíme, že 25. je práve utorok čo dokonalo sedí. Mnohé slovenské servery navyše hovorili o konci mesiaca čo je ďalšia indícia k tomu aby sa tento dátum naplnil. To, že Apple Pay máme na dosah ruky je už hádam jasné. Banky s ním naplno rátajú a už nikam neujde. Navyše ho potvrdili samotné banky a od tohto potvrdenia prešli celé dva mesiace. Je teda na čase aby bola služba dostupná aj Slovákom. Spustená bude o 6:00 ráno.

Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! – svetapple.sk

Podpora bude v mnohých bankách

So 100% istotou sa nateraz nedá povedať, ktoré banky budú Apple Pay podporovať hneď na začiatku. To čo však povedať môžeme sú banky, ktoré jeho príchod potvrdili alebo naznačili a patria do skupiny „veľmi pravdepodobné“. Patrí tu napríklad Slovenská Sporiteľňa, Tatra Banka, N26, Poštová banka, mBank, J&T banka a v neposlednom rade aj nová a moderná 365 banka.

Ostatné banky sú zatiaľ neisté ale nie je vylúčené, že s podporou prídu taktiež už od prvého dňa alebo s odstupom krátkeho času. Hlavným dôvodom prečo služba u nás mešká je fakt, že sa mnohé banky nedohodli s Applom a vyjednávali dlhšie, ako tomu bolo napríklad v susednom Česku, kde platenie mobilom používajú už 4 mesiace. Ak teda pôjde všetko ako má, tak uvidíme Apple Pay na Slovensku nakoniec za týždeň. To už vydržíme.

Prečítajte si tiež  Samsung sa vysmieva Applu
Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -