Ako uvádza portál Teraz, Ministerstvo obrany Slovenskej republiky sa stalo terčom rozsiahleho kybernetického útoku. Ku téme sa vyjadril aj šéf rezortu Jaroslav Naď z OĽANO, ktorý o nej informoval plénum Národnej rady Slovenskej republiky.

Stalo sa tak pred chvíľou počas diskusie ku návrhu na odvolávanie vlády. „MO SR je aktuálne pod výrazným kybernetickým útokom. Už sa k tomu prihlásil aj konkrétny útočník. Je to ruská skupina,“ uviedol Jaroslav Naď.

Podľa Naďa ide o reakciu na štvrtkovú zahraničnú pracovnú cestu na Ukrajine, ktorej sa zúčastnil aj minister hospodárstva Karol Hirman a šéf diplomacie Rastislav Káčet.

„Asi si povedali, že naša cesta na Ukrajinu má byť nejakým spôsobom odmenená,“ doplnil Naď.

Hovorca Národného bezpečnostného úradu Peter Haraba uviedol, že sa nemôže vyjadriť ku konkrétnym bezpečnostným incidentom, nakoľko zákon o kybernetickej bezpečnosti ukladá úradu povinnosť zachovávať mlčanlivosť. Bližšie podrobnosti o tom čo sa stalo sa teda pravdepodobne dozvieme až neskôr.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V Európe sa objavil nový spôsob hackovania iPhonov. Odhalené môžu byť správy, kontakty či dokonca heslá
Môže ťa zaujímať
- Reklama -