Sociálna sieť Facebook obsahuje množstvo našich súkromných konverzácií a údajov. Aj preto je jej prvotriedne zabezpečenie kľúčové. Z vlastnej skúsenosti, ale vieme, že doposiaľ moc dobre nefungovalo. Mnohí ľudia sa nemohli prihlásiť ku svojmu účtu kvôli zásadnej chybe. Vývojári ju však po dlhej dobe konečne vyriešili.

Aby sme to konkretizovali, na overenie vlastníka účtu (ak sa prihlasoval z iného zariadenia) vyžadoval Facebook šesťmiestny kód z generátora kódov, ktorý sa nachádzal v defaultnej aplikácii pre mobilné zariadenia.

Po určitom čase, ale zo sekcie Ponuka > Nastavenia a súkromie zmizol a nikde ho nebolo možné nájsť. Ak sa teda ľudia potrebovali prihlásiť ku svojmu účtu, bez tohto kroku sa ďalej nepohli.

A hoci sme sa aj my v redakcii snažili túto situáciu riešiť so samotným Facebookom, ten nám na konci dňa nepomohol, čo vyústilo až ku založeniu nového účtu. To nám samozrejme zabralo nejaký ten čas a spôsobilo viacero problémov.

Overenie fungovalo aj cez SMS správy. Nie však všetkým 

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

V prípade, že si používateľ do sociálnej siete zadal svoje telefónne číslo, tento kód mu mohol byť poslaný aj formou SMS správy. Ide o klasickú dvojfaktorovú autentifikáciu.

Problém bol však v tom, že väčšina ľudí vo Facebooku svoje telefónne číslo nikdy nemala a aj keď ho sem na prihlásenom zariadení pridala, overenie cez SMS nefungovalo.

S týmto sme sa tiež stretli priamo v redakcii pri inom prípade, vrámci ktorého naša kolegyňa nestratila úplný prístup ku svojmu účtu. Nemohla sa k nemu dostať iba na firemnom počítači, čo jej dosť komplikovalo prácu.

Zrazu prišla oprava 

Generátor kódov
Zdroj: SvetApple

Dobrou správou, ale je, že s týmito problémami je definitívny koniec. Ako nás informovala naša kolegyňa, keď sa nedávno snažila v práci prihlásiť do svojho firemného počítača, z ničoho nič sa v aplikácii Facebook opäť objavil generátor kódov.

Netušíme, kedy presne sa sem vrátil, no overili sme to na všetkých našich účtoch a zariadeniach, kde predtým nebol a môžeme potvrdiť, že sme ho tu našli. Ak ste sa teda nevedeli dostať do svojho účtu kvôli kódu, ktorý ste nemali ako zistiť, dnes už to možné je.

Otvorte si aplikáciu Facebooku, v pravom dolnom rohu vyberte položku Ponuka, prejdite nižšie a kliknite na Nastavenia a súkromie a v tejto časti zvoľte Generátor kódov. Kód sa automaticky obnovuje po 30 sekundách.

Zároveň nám môžete napísať do komentára, či ste sa s týmito problémami stretli aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Prečítajte si tiež  Prečo Apple nepredstavilo iPhone 12 počas posledného eventu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here