Google Fi VPN na iPhone

Aj Google má vlastnú VPN službu, ktorá bola dlho v beta testovaní. V súčasnosti si ju môžete stiahnuť len na zariadenia s Androidom, avšak nebude to platiť naveky. Technologický gigant oznámil novinku, ktorá potešila mnohých majiteľov iOS zariadení.

Už o pár mesiacov, niekedy na jar 2021, by malo byť Google Fi VPN dostupné aj pre iPhone. Služba sa už prispôsobuje a čoskoro sa dozvieme viac informácií. Konkrétny dátum zatiaľ upresnený nebol.

- Reklama -

V dnešnej dobe je používanie VPN jeden z najjednoduchších spôsobom, ako sa môžete ochrániť pri surfovaní na webe v rámci verejnej Wi-Fi siete. Hackeri sú veľmi šikovní a ľahko zneužijú vaše osobné údaje, ak si nedávate dostatočný pozor.

Spoločnosť Google sa nedávno pochválila, že cez svoju službu Fi VPN zabezpečuje viac ako 226 TB dát/ denne. Pokiaľ sa stane populárnejšou a rozšíri sa na viacero platforiem, toto číslo výrazne porastie.

„Vďaka službe Fi VPN môžete streamovať, prehliadať a sťahovať obsah v šifrovanom súkromnom pripojení – čo znamená, že webové stránky nemôžu používať vašu IP adresu na sledovanie polohy a ste chránení proti hackerom, aj keď používate verejné Wi-Fi siete. “ – Google

Pokiaľ máte skúsenosti s VPN, napíšte nám do komentára, ktorá služba vám príde najlepšia. Na trhu je veľa rôznych možností, ktoré stoja za zmienku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.