Možno to mnohí ani nevedeli, ale Apple sa nezrodilo len tak z ničoho nič. Predtým, než sa dostalo na úroveň, na ktorej sa nachádza teraz muselo prejsť naozaj dlhú trať, pri ktorej takmer skončilo na mizine.

Našťastie sa vrátil Jobs a urobil dnes už opäť najhodnotnejšiu firmu na svete. Poďme ale späť k veci, Apple predstaví iPhone 6S a iPhone 6S Plus tam, kde za svoju históriu predstavovalo len jeden produkt, bol to Apple II. pred 38 rokmi!

Bill Graham Civic Auditorium

Tak presne toto miesto, v ktorom sa už o pár dní odohrá vôbec jedna z najväčších Keynote, aké kedy spoločnosť Apple usporiadala. Toto divadlo v San Franciscu, má totiž až 7000 miest na sedenie, čo je 3,5 násobne viac ako v miestnostiach, v ktorých boli predstavované predošlé iPhony.

Práve to nám tak nejako „nenápadne“ naznačuje, že sa môžme tešiť aj na nejaký iný produkt, ako len na nové iPhony, ktoré sú viacmenej samozrejmosťou. Špekulácie ukazujú napríklad na novú Apple TV či iPad Pro s 12,9″ displejom. Máme sa teda na čo tešiť!

Toto divadlo je pre spoločnosť Apple veľmi dôležité a to najmä preto, lebo tu Steve Jobs, spolu so Stevom Wozniakom predstavili legendárny počítač Apple II. ešte v roku 1977.

Tento počítač bol ideálnym pomocníkom do domácnosti ale časom si ho obľúbili aj menšie či väčšie firmy, dokonca aj školy. Netreba zabudnúť ani na fakt, že išlo pravdepodobne o posledný počítač, ktorý zostrojil jeden jediný človek, ktorým nebol nikto iný ako Steve Wozniak.

Apple II. bol dokonca natoľko populárny, že ho Apple vyrábalo ešte dlhé roky po predstavení v rôznych verziách. Išlo o verzie II Plus, IIe, IIc a IIGS. Zároveň šlo prakticky o jedno z najdôležitejších zariadení v histórii firmy, keďže sa vďaka nemu rozbehla.

Prečítaj si tiež: 10 najabsurdnejších aplikácií pre Apple Watch

Počítač bol klúčový aj preto, lebo spoločnosť Apple ho vyrábala neuveriteľne dlho. Predaje boli ukončené až v roku 1993, čo znamená, že trvali až 16 rokov.

To je v technologickom priemysle doslova večnosť ale nie je to ani zďaleka taká večnosť, ako dlho počítač pod označením ostal v školstve. Počítače boli totiž vyraďované až v roku 2000. Znamená to teda, že počítač, ktorý bol predstavený v roku 1977 sa používal až 23 rokov a to je neuveriteľné!

Prečítajte si tiež  Apple Campus 2 stále rastie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.