Koncom roka 2020 Elon Musk prezradil, že v minulosti oslovil generálneho riaditeľa Apple Tima Cooka aby s ním viedol diskusiu na tému predaja automobilky Tesla pod krídla spoločnosti Apple.

Bolo to vraj v časoch, keď mala firma produkujúca elektromobily nemalé finančné problémy a akurát sa pripravovala na výrobu extrémne úspešného Modelu 3.

Cook však na toto vyjadrenie neskôr reagoval tak, že s Elonom Muskom nikdy osobne nehovoril. V najnovšom rozhovore pre CNBC, ktorý viedol Andrew Ross Sorkin sa ale ku tejto téme vrátil a rozobral ju trochu hlbšie.

Sorkin sa najskôr od Cooka snažil získať informácie týkajúce sa projektu Apple Car. Pochopiteľne ale nebol úspešný, nakoľko generálny riaditeľ Apple je v tomto smere veľmi opatrný a nedá sa nachytal.

Redaktor teda pokračoval ďalšími otázkami, ktorými sa dostal až ku Elonovi Muskovi:

Sorkin: Dovoľte mi to teda ďalšiu otázku. Myslím, že to bolo pred pár rokmi čo sa s vami Elon Musk pokúsil dohodnúť na stretnutí, ktoré sa týkalo predaja automobilky Tesla, pretože jeho spoločnosť mala problémy. V súčasnosti má však Tesla hodnotu 1 bilión dolárov. Keďže ste sa evidentne tohto stretnutia nezúčastnili, prajete si aby to bolo spätne ináč? 

Prečítajte si tiež  Za prvý iPhone (X) s USB-C chce kupec zaplatiť až 100 000 $!

Cook opäť zopakoval, že s Muskom nikdy osobne nehovoril, no podelil sa o nové podrobnosti, ktoré sme ešte nepočuli.

Cook: Viete, nikdy som sa nerozprával s Elonom. A navyše existuje veľa spoločností, ktoré sme mohli kúpiť v rôznych časoch a neurobili sme to. V súčasnosti mám ale naozaj dobrý pocit z toho, kde sa dnes nachádzame. 

Sorkin: Vedeli ste, že sa k vám Musk pokúšal dostať?

Cook: Nepamätám si, že by to tak bolo ale ak on sám povedal, že hej, predpokladám, že je to pravda. 

Počas nového rozhovoru Cook prezradil aj to, že vlastní kryptomenu a zároveň ide o oblasť, ktorou sa už zaoberá aj spoločnosť Apple.

Ako však býva zvykom, viacej podrobných informácií sme sa od generálneho riaditeľa Apple nedozvedeli.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.