Giganta z Cupertina čaká ďalšie súdne konanie. Francúzsky obchodný súd v Paríži dnes udelil spoločnosti Apple pokutu vo výške 1 milióna dolárov za zneužívanie obchodu App Store. Podľa rozsudku je spoločnosť Apple vinná zo zavedenia nekalej obchodnej doložky pre francúzskych vývojárov aplikácií za prístup do digitálneho obchodu App Store.

Rozhodnutie je výsledkom niekoľkoročného vyšetrovania francúzskeho úradu pre ochranu spotrebiteľov, na ktorý dohliada francúzske ministerstvo financií. Tamojší minister financií Bruno Le Maire sa postavil za práva vývojárov a je presvedčený, že obchody s aplikáciami spoločností Apple a Google zneužívajú developerov softvéru.

Jeho vyšetrovanie zistilo, že vo vzťahoch medzi spoločnosťami Apple a Google s vývojármi, ktorí v týchto obchodoch predávajú aplikácie, existujú značné nerovnováhy. Uložením mastných pokút sa budú snažiť o zmenu politiky firiem vo vzťahu k vývojárom.

App Store na iPhone
Zdroj: 9to5mac

Spoločnosť Apple vo svojom vyhlásení uviedla, že sa bude zaoberať rozhodnutím súdu a bude naďalej spolupracovať s francúzskymi vývojármi. Hovorcovia firmy tiež uviedli, že veria v živý a konkurencie schopný trh, ktorý umožňuje rozvoj inovácií.

Pokuta, ktorú Apple dostalo je z hľadiska príjmov spoločnosti zanedbateľná. Potenciálne by však mohla viesť k príkazom na zmeny pravidiel App Store. Praktiky jablkovej spoločnosti týkajúce sa reštrikcií v App Store vnímajú ako problém aj iné štáty. Firma momentálne zvádza súdne boje na rovnakú tému aj v Nemecku či v USA.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple za 2 dni dobehol 10 mesačnú snahu Andoridu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJReuters
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here