K incidentu došlo v roku 2016 v autorizovanom servise Apple v Kalifornii. 21-ročná študentka vysokej školy poslala svoj iPhone do opravy po tom, čo jej prestal fungovať.

Apple prispieva k tvorbe elektronického odpadu Informácie z právnych dokumentov naznačujú, že technici zverejnili 10 fotografií, ktoré zachytávajú zákazníčku v rôznych fázach vyzliekania sa a sexuálne video.

- Reklama -

Výška odškodného nie je známa 

Presná suma, ktorá bola študentke zaplatená, nebola zverejnená. Správa však opisuje  „niekoľkomiliónové“ urovnanie a uvádza, že právni zástupcovia požadovali sumu 5 miliónov dolárov.

Jej právnici taktiež pohrozili spoločnosti Apple zažalovaním za narušenie súkromia a vyvolanie emocionálneho utrpenia. Údajne mali varovať technologického giganta, že súdny spor mu spôsobí negatívne PR, čo mohlo spôsobiť, že spoločnosť bola v otázke zaplatenia vyrovnania ochotnejšia.

„Právni zástupcovia obete hrozili zažalovaním za narušenie súkromia a vyvolanie emocionálneho utrpenia. Rovnako spoločnosť varovali pre negatívnou mediálnou publicitou, ktorá by ju sprevádzala počas súdneho procesu. Súčasťou urovnania bolo i ustanovenie o mlčanlivosti, ktoré bránilo obeti diskutovať o prípade či odhaliť výšku finančného vyrovnania.“

Vo vyhlásení pre The Telegraph spoločnosť Apple uviedla, že súkromie svojich zákazníkov berie mimoriadne vážne a že závažné porušenie dôkladne prešetrila.

Spoločnosť Apple taktiež doplnila, že podnikla okamžité kroky a od tej doby pokračuje v posilňovaní protokolov určených pre svojich servisných partnerov. Podobný incident sa dúfajme už nebude opakovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -