Už dávnejšie sme písali o bankrote spoločnosti GT Advanced Technologies, ktorá dlhodobo vyrábala pre Jablkovú spoločnoť zafírové sklíčka. Vtedy to vyzeralo tak, že sa čoskoro všetko prinavráti do starých koľají a spoločnosť bude fungovať bez problémov aj na ďalej. Dnes to však už tak ružovo nevyzerá a na svet sa dostala nová správa o tom, že GT Advanced Technologies ukončuje spoluprácu s Apple!

580 miliónov USD

Celý problém vznikol ešte dávnejšie, kedy sa Apple rozhodlo, že spoločnosti zapožičia čiastku 580 miliónov amerických dolárov na to, aby postavila úplne novú továreň na výrobu zafírových sklíčok pre iPhone a dala prácu až 800 ľuďom. To GT Advanced Technologies urobilo a nakúpilo všetko potrebné, vrátane pecí, na začatie výroby. Tesne pred začiatkom výroby nového iPhonu však nastali výrobné problémy, a tak Apple ostalo verné starému dobrému Gorilla Glass. To sa však odzrkadlilo aj na problémoch spoločnosti, ktorá mala dodávať zafírové sklíčka.

1_GTA_12082011
Z tohto mali byť vyrábané displeje iPhonu 6/6 Plus! – svetapple.sk

Dlhy sa musia splatiť, no dohodnúť sa dá vždy!

Apple si samozrejme uvedomuje, že to nebolo práve fér, keďže hlavne ono stojí za bankrotom spoločnosti. Dlhy sa však musia splatiť, a tak sa obe spoločnosti dohodli, že GT Advanced Technologies predajú všetky pece a iné príslušenstvo, ktoré bolo zakúpené za peniaze Jablkovej spoločnosti. Všetko je momentálne na právnikoch oboch firiem, ktorí dúfajú, že dohoda bude viesť k ušetreniu niekoľkých miliónov dolárov a hlavne k priateľskému ukončeniu spolupráce medzi firmami. Dúfajme teda, že všetko dobre dopadne. Apple určite nemá v pláne zbytočne zruinovať žiadnu spoločnosť!

ioncannon111213
Pece a iné zariadenia, ktoré boli zakúpené za peniaze spoločnosti Apple budú predané! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -